Jesteśmy zależni od świata rzeczy, ale również od ludzi. To może oczywistość, lecz dość często o tym nie pamiętamy

W licznych sferach życia musimy otaczać się właściwymi ludźmi,ale też posiadać zawsze niezbędne narzędzia pod ręką. Przytakną tu pewnie osoby, które zazwyczaj porozumiewają się z ludźmi, a równocześnie w swojej profesji stale posługują się rozmaitymi narzędziami. Tak naprawdę każdy z nas posługuje się konkretnymi narzędziami, z tym że w określonej branży jest tego więcej, w innej to się zmniejsza. Bo jak na przykładdokonamy porównania freelancera, który siedzi przed komputerem a hydraulika, to różnica będzie widoczna gołym okiem. Identycznie jawi się sprawa z ludźmi, pewni muszą bardziej, inni trochę mniej współpracować.

[

Internet, kabel

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Porównajmy na przykład osobę zajmująca się budowlanką i grafika komputerowego. Wiadomo że to dwie różne osoby. Jeden z nich w końcu stawia domy, drugi tworzy interesujące grafiki. Pierwszy z nich może pracować sam, ponieważ często się zdarza, że taki człowiek jest wynajmowany do różnych zadań, przykładowo,jeżeli chce sobie dorobić. Wtedy nie posiada ludzi, lecz nie zrobi nic bez właściwych narzędzi, jak młotek, śrubokręt, opaska kablowa czy przedłużacze budowlane.

Grafik tak samo, potrzebny jest mu komputer i programy graficzne, najczęściej również pracuje sam. Jednakowoż, jeden jak i drugi dogodniejsze efekty osiąga,

osłona na kable

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

kiedy współpracuje z innymi osobami. Jest tak, bo razem można w końcu więcej. Kilku budowlańców to błyskawicznie postawiony dom, a grafik i kolejni pracownicy,przykładowo do copywritingu czy pozycjonowania, to znaczniejsza szansa, że projekt stanie się bardziej zaawansowany. Poza tym,kiedy tak zaobserwować wiele branż, gdzie pracują różni ludzie i są zastosowane rozmaite narzędzia, programy, to otrzymamy podobny wynik. Bo tak naprawdę niemożliwe jest pracować samemu, gdyż to zazwyczaj kończy się źle.

Jeśli niniejszy tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (www.sitech-poland.pl/), który opisuje analogiczne kwestie.

Oczywiście, jak się uprzemy to odnajdziemy takie zawody,przykładowo pisarz.

Może tak być, ale kto będzie chciał wydać jego książkę, potrzebuje do tego wydawnictwa, a więc innych ludzi. Podobneprzykłady możemy mnożyć, nie zmienia to jednak faktu, że w każdym zawodzie niezbędni są ludzie i narzędzia, które ułatwiają nam pracę i jakby wprowadzają na wyższy poziom cały nasz wysiłek.