Jakie są początki marki LG? Jakie były jej losy? Czy obecnie jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, jakie funkcjonuje w paru branżach: elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. W dzisiejszych czasach z racji rozwoju nowatorskich technologii LG najbardziej jest utożsamiany z rynkiem telekomunikacyjnym, czyli smartfony LG, ale historia marki udowadnia, że oczywiście nie zawsze tak było.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
LG wystartowało w latach 60-tych, czyli w najbardziej dobrym możliwym czasie, gdyż w tamtym okresie nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był czas, ażeby wyrobić sobie reputację oraz markę. W Korei przez całe lata 60-te królowały produkty rodzinne. W 1951 roku w sprzedaży już było pierwsze radio, a w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego rodzaju jakie znamy choćby aktualnie, jak telefony komórkowe LG, lecz rodzaj GS-1 – dowiedz się więcej.

Dla porządku warto wspomnieć, że aż do lat 90-tych firma LG występowała pod inną nazwą – jako GoldStar. Dopiero w 95 roku zmieniono nazwę i logo.

Jeżeli interesuje Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie absorbujący news projektowanie elektroniki.

W tym okresie na rynku pojawiła się oficjalnie marka LG, jest to skrót od wyrażenia Life’s Good. LG od momentu takiej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co najlepiej widzimy po wysokiej klasy produktach, jak pralki LG. Naprawdę ciężko aktualnie znaleźć dziedzinę, w jakiej firma nie ma swoich reprezentantów.

smartfon

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Dzisiaj w LG zatrudnionych jest aż 170 tysięcy osób, zaś obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów rocznie – lodówki LG.

Bardzo niezwykłe jest, iż w ciągu pięćdziesięciu lat z niewielkiej lokalnej koreańskiej firmy, LG zostało międzynarodowym potentantem i wyznacznikiem jakości. Potwierdzają to najbardziej nowatorskie akcesoria, takie co są obecnie popularne, ale również te powszechne, od dawien dawna w użytku, na przykład lodówki LG. Marka LG jest już więc rozpoznawalna na całym świecie, zapewnia jakość oraz pewność, iż każdy z nowych produktów będzie działał niezawodnie. To z tego powodu tak wiele osób korzysta z produktów LG. Nie dość, że są wspaniałe jakościowo, to jednocześnie ich cena nie jest zbyt wysoka, więc wielu z nas może sobie pozwolić na taki zakup. Dzięki temu też marka LG jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Jest to znak bardzo atrakcyjnych cenowo zakupów, ale również jakości, jaka oznacza, że określony produkt będzie działał bardzo długo i niezawodnie przez lata.