Jak w przeszłości wyglądało trzymanie żywnościowych produktów w niskiej temperaturze, aktualnie używane urządzenia chłodnicze

Już w starożytnych czasach ludzie umieli w pewnym zakresie wykorzystywać lód i śnieg do chłodzenia różnych rzeczy. Przechowywane w jaskiniach bryły śniegu lub logu pozwalały na to, żeby przed dłuższy czas utrzymywać temperaturę na niskim poziomie. Innymi sposobami na magazynowanie śniegu były dołki obłożone słomą, taką metodę z kolei wykorzystywali mieszkańcy Rzymu.

egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
W dawnych czasach zaczęły powstawać również pierwsze wersje lodówek. Tak naprawdę to w Indiach i Egipcie zaczęto używać porowatych naczyń, w których efekt chłodzenia był otrzymywany przez odparowanie z nich wody. W 19 wieku chłodnictwo zaczęło się rozwijać w szybkim tempie, między innymi dlatego, że odkryto wpływ wyższej temperatury na rozwój mikroorganizmów i grzybów. (Ocieplenie poddasza) Chłodzące urządzenia wykorzystywać też zaczęto do konserwowania i utrwalania żywności.

Opisywany temat Cię zafascynował? Więc odwiedź stronę www (http://hitmark.pl/kategoria-drukarek/hitachi-laser-lm/), gdyż odnajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Aktualnie używa się do tego szereg najróżniejszych urządzeń, wśród jakich część z nich potrafi wytworzyć temperaturę nawet do minus dwieście siedemdziesięciu stopni.izolacje z pianki

klimatyzacja

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Po urządzenia chłodnicze sięgają najróżniejsze gałęzie przemysłu. Chyba największym odbiorcą tego typu urządzeń jest przemysł spożywczy, gdyż dzięki ich wykorzystaniu da się przechowywać dowolną żywność przez określony czas. W praktyce przeważnie urządzenia takie dzieli się na zamrażarki i chłodziarki. Chłodziarki posiadają możliwość utrzymywania zakresu temperatur od zera do kilku stopni, przez co żywność nie jest zamrożona, a jednocześnie dzięki niskiej temperaturze nie będzie się psuła. (Izolacje natryskowe) Za to zamrażarki dają możliwość uzyskania temperatury nawet do minus kilkudziesięciu stopni, pozwalając tym samym na przechowywanie produktów w stanie głębokiego zamrożenia. Wiele przedsiębiorstw decyduje się także na realizację dużych chłodni w budynkach, przykładowo to będą najróżniejsze firmy zajmującą się dystrybucją lub produkcją rozmaitej żywności. Przy takich obiektach ważne są porządne izolacje instalacji chłodniczych i odpowiednie wykonanie budynku, przez co cały obiekt posiadał będzie należyte parametry energetyczne.