Gdzie najlepiej zamówić niezbędne rzeczy maluszka, czyli tzw. wyprawka

Ten dzień już jest blisko, zbliża się podniecając i niepokojąc zarazem. Już niedługo na świat przyjdzie wasze maleństwo. Z tego, co wiem, poczyniliście już zapewne wszystkie niezbędne przygotowania. Macie w pogotowiu łóżeczko i pokoik dla swojego maleństwa, ale co z innymi rzeczami? Czy macie absolutnie wszystko, czy wasza wyprawka dla noworodka zawiera to, co najważniejsze? Przekonajmy się!

niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Body i kosmetyki do podstawowej higieny, chustki, nakrycia głowy, grzebienie, fotelik do samochodu czy kocyki dla dzieci (zobacz tu)? Te wszystkie rzeczy powinniście mieć już pod ręką. Co do pożywieniasprawa przedstawia się tak, że najbardziej wartościowy pokarm płynie w piersiach mamy, więc nie powinniśmy myśleć o mleku modyfikowanym. Może i zajdzie taka potrzeba, ale wtedy lepiej skonsultować to z lekarzem.

Planujesz wydać sporo pieniędzy na wyprawkę? Lepiej się wstrzymaj i zanim wpadniesz w zakupowy szał popytaj rodzinę, czy nie mają po swoich dzieciach takich zabawek lub praktycznych urządzeń, które są im zbędne i możesz je ponownie wykorzystać. Warto też nabyć elektroniczną nianię. To urządzenie jest niezwykle przydatne np. na wakacjach, kiedy chcecie słyszeć, czy waszemu dziecku nie dzieje się nic złego, a chcielibyście bez żadnego stresu oddalić się do innego pomieszczenia.

Pozostaje kwestia, gdzie zaopatrzyć się w te przedmioty, podstawowe, jak i bardziej zaawansowane rzeczy. Możliwości są w zasadzie trzy. Można to zrobić stacjonarnie, internetowo lub nabyć od znajomych. Każda z tych możliwości ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą zakupów stacjonarnych jest możliwość dokładnego obejrzenia z bliska konkretnego przedmiotu. Można wypróbować, sprawdzić czy o taką rzecz dokładnie nam chodziło. Minusem niestety jest wyższa niż w sklepach internetowy cena.

Przy zakupach internetowych natomiast, cena na pewno jest plusem, gdzie oferowane produkty są często tańsze niż ma to miejsce przy zakupach bezpośrednio w sklepie. Wadą jest brak możliwości sprawdzenia czy dany produkt spełnia nasze oczekiwania. Lecz jeśli zamówiony produkt(zobacz druk etykiet) nie przypadnie nam do gustu, zgodnie z prawem, możemy odesłać zakupioną rzecz w ciągu 10 dni (sprawdźmy jednak przepisy, bo są okoliczności, które uniemożliwiają taki zwrot). Zakupy od znajomych zaś wydają się najkorzystniejsze, bo tutaj na pewno można się dogadać, co do ceny i jeszcze na dodatek zasięgniemy rzetelnych informacji, jak sprawowała się rzecz którą chcemy nabyć. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy ograniczać się tylko do jednej formy zakupów. Znajdźmy więc taki sposób, który sprawi że przygotowania do przyjścia na świat naszej pociechy nie zamienią się w nieprzyjemny obowiązek, kupmy wyprawkę (więcej pomocy).