Dlaczego lubimy się związywać?

Każdy z nas ma swoje ścieżki, znajomych, z którymi uwielbia obcować, preferowane, obiady, marki, sztuki i nawet kiedy się nie przyznajemy, to jednak jakaś moc stale prowadzi was do tego samego.

czemu tak się dokonuje?
Zobaczmy na przykład sławne loga. Jak przypuszczają badacze marka, jest dla was symbolem uznania i potwierdzeniem wspaniałej ważności, dlatego zwykle pragniemy typować sprzęty firmowe, a przy tym stawiamy na firmy najlepiej nam znane i sprawdzone. Jesteśmy wtedy pewni, że dobrze wydajemy pieniądze i nie nadziejemy się na coś niemiłego.
ceny

Autor: Konsorcjum FEN
Jeśli na przykład zakupiłeś kiedyś smartfon Samsung i jesteś z niego zadowolony, to kiedy będziesz zamieniał telefon na nowocześniejszy, zapewne będziesz pragnął zamówić taką samą markę. Wydarza się tak dlatego, iż nienawidzimy odmian i gdy już coś jeden raz wypróbujemy, to często chwytamy się naszej koncepcji, bo automatycznie lękamy się coś stracić. Przywiązanie do wypróbowanej istoty, lub frezowanie cnc też sprzętu, a nawet jedzenia, ofiarowuje nam uczucie bezpieczeństwa i nie zmusza do ryzyka i nie ma oczywiście w tym niczego złego, Samsung to na pewno wspaniała firma. Jednak niekiedy warto odblokować się na odmiany, jedynie po to, żeby poznać nowy smak. Życie, stale płynie, a gdy jesteśmy gotowi na eksperyment, wtedy zaczynamy być całością życia.

Kiedy więc zwykle chodzisz utartymi drogami, zatrzymaj się i rozpocznij zadawać pytanka, szukać, degustować. A kiedy ci się nie spodoba, z reguły możesz wrócić do tego co kiedyś miałeś, a może jednak doświadczysz, że przemiany ożywiają?