Czym są centrale telefoniczne? Co więcej możemy się o nich dowiedzieć?

Czym tak naprawdę są centrale telefoniczne? Opisując w prosty sposób są to układy urządzeń, których najistotniejszym zadaniem jest połączenie odbiorców konkretnej sieci komunikacyjnej.

call center

Źródło: pixabay.com
call center

Autor: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com
Pełen zestaw składa się z tzw. urządzeń komutacyjnych, które odpowiadają za idealne połączenie wszystkich telefonicznych połączeń z wszystkimi dostępnymi urządzeniami pomocniczymi. To wszystko powinno zagwarantować odpowiednią pracę centrali. Centrale telefoniczne ze względu na typ urządzeń, które je współtworzą można podzielić na nowoczesne, czyli rodzaju cyfrowego i klasyczne, a więc typu analogowego. Tego rodzaju klasyfikacja wynika także z tego, jak informacje i połączenia są przekazywane.

Centrale telefoniczne mają także różnego rodzaju zasilanie.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (http://beltor.pl/oferta/elementy-przenosnika/23-bebny-elektrobebny) artykuł, a z pewnością bardzo Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące omawianego zagadnienia.

Może to być zasilanie typu elektroenergetycznego, a więc takie, które opiera się na energii elektrycznej. jeszcze innym typem jest siłownia, która zaopatruje centralę w elektryczny prąd. Zasilanie sygnałowe sygnalizacji bazuje na wytwarzaniu sygnałów tonowych, które są możliwe do usłyszenia przez abonenta. Jest też impulsywne zasilanie, którego funkcją jest zasilanie łącznicy cyfrowej w ustalone układy impulsów.

Generowanie prądu przemiennego również ma miejsce w różny system dla przykładu sygnałowe przetwornice, przetwornice tyrystorowe, przetwornice tranzystorowe. Natomiast w nowoczesnych, cyfrowych systemach używane są sygnały, które też są generowane w cyfrowy sposób.