Co robić po liceum?

Jak się okazało, studia wyższe wcale nie zapewniają nam dobrze płatnej posady. Czasem dla ludzi z wyższym wykształceniem nie ma pracy w ogóle. Dotyczy to zwłaszcza studentów, którzy wybierają studia humanistyczne. Mają oni teraz ogromny kłopot, gdyż nie ma dla nich miejsc na polskim rynku pracy. Czy nie ma już szansy dla młodych Polaków na zdobycie intratnej posady?

książka

Źródło: www.morguefile.com
Rzeczywiście, w ostatnim czasie dużo magistrów uczelni humanistycznych pozostaje bez zatrudnienia. Większość z nich, ze względów bytowych jest zmuszona męczyć się w restauracjach, fast foodach czy w telesprzedaży. Jak pewnie zgadujemy, to nie było ich pragnienie, kiedy przekraczali próg swej szkoły wyższej. Podobny los dotyka studentów psychologii, historii, czy nauk politycznych. Niestety, w naszych czasach bardzo trudno znaleźć dobrą posadę. To wyjątkowo smutne, że dobre wykształcenie nie jest do niczego przydatne. Jeszcze do niedawna tytuł magistra otwierał absolwentowi wrota do wspaniałej kariery i dochodowych stanowisk.

Obecnie jest już tylko potwierdzeniem naszej wiedzy, a dyplom możemy sobie ku pamięci powiesić na ścianie.

Czy podnoszony temat wpadł Ci w oko? Jeśli tak, to pójdź do oferty (http://www.mti-furninova.pl/oferta/sofy-z-funkcja-spania) i zobacz informacje, w które bogaty jest inny serwis.

Zamiast narzekać na taki nieszczęsny los, trzeba wziąć się w garść i spróbować jakoś sobie dać radę w czasach światowego kryzysu. Okazuje się bowiem, że najlepiej mieć pożyteczny fach. Jedynie w ten sposób można mieć możność na zatrudnienie. Warto zrobić użytek z dużej oferty szkół policealnych i zyskać przyszłościowy zawód. Jednym z najpopularniejszych jest z pewnością technik informatyk Wrocław (link). Nasz świat kręci się wokół sprzętu komputerowego, stąd też profesja serwisanta komputerowego będzie jeszcze wiele lat na szczycie. Doskonałym kierunkiem jest także technik rachunkowości Wrocław (WSZ Edukacja).

W tym przypadku też mamy duże pole do popisu. Na przekór ciężkich czasów, każdego roku powstaje mnóstwo spółek, które wymagają profesjonalnej księgowości. To rzecz jasna, tylko propozycje. W szkołach policealnych czeka na wszystkich dużo interesujących i praktycznych kierunków. Jest przecież wiele profesji, które nawet w czasach kryzysu będą wciąż potrzebne.