Ciekawe wskazówki odnośnie wyboru robota kuchennego

Roboty kuchenne nie są zaliczane do niezbędnych sprzętów AGD, ale ich posiadanie bardzo może pomóc niejednej Pani domu. Duża część takich robotów jest wyposażona w kilka przydatnych funkcjonalności, dzięki nim posiekanie warzyw, zagniecenie pierogowego ciasta lub przygotowanie soku jest wygodne i szybkie. Jednym z najbardziej znanych wytwórców tego typu sprzętu kuchennego od dawna jest Zelmer, i to właśnie jego roboty cieszą się dużym wzięciem wśród klientów.

robot kuchenny

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając kuchenny robot (więcej o tym produkcie na stronie ceneo.pl) warto sprawdzić na jego moc i liczbę możliwych do dołączenia elementów dodatkowych. Przykładowo Zelmer MIX Robi 381.61 Symbio jest robotem dość zaawansowanym, ma on dwulitrową miskę i komplet końcówek do zagniatania ciast, a także wymienne wkłady i kubek miksujący do soków owocowych. Przy jego pomocy można łatwo przyrządzić wszelakie kremy oraz sosy, a także doskonale daje sobie radę z pianą z białek. Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom klientów Zelmer oferuje ten robot w paru kolorystycznych wersjach, przykładowo Zelmer Mix Robi 381.61SL wykonany został z ciemnego, eleganckiego plastiku, a wersja Symbio jest całkiem biała.

Zupełnie inną linię produktów przedstawia Zelmer Prymus 877 Symbio. Jest to prosty model, ale przy tym odpowiedni do usprawnienia większości domowych prac. Ma zupełnie odmienną konstrukcję niż opisywane wcześniej modele, a co za tym idzie trochę inne funkcjonalności.

Godny zainteresowania wpis, nie sądzisz? Skoro tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie (https://vidkon.pl/), którą także bez wątpienia uznasz za pożyteczną.

Ten rodzaj robota świetnie radzi sobie z siekaniem, rozdrabnianiem i mieleniem warzyw, ale bez żadnego problemu można nim ubić pianę z białek czy ugnieść ciasto. Dwustopniowa regulacja obrotów i możliwość włączania pulsacyjnego pozwalają na elastyczną pracę z wieloma produktami. Analogicznie jak w przypadku serii Mix Robi także tu klienci mają wybór barwy urządzenia.

Opisywany wcześniej model (więcej w tym miejscu: Zelmer Prymus Mix 878 Symbio) wykonano z białego tworzywa, a Zelmer Prymus Mix 878 Symbio jest czarny. Praktycznie wszystkie modele firmy Zelmer charakteryzuje duża funkcjonalność i porządne wykonanie, tak więc planując zakup kuchennego robota powinno się sprawdzić jej propozycję. Z pewnością każda gospodyni odnajdzie urządzenie odpowiednie do swoich oczekiwań i potrzeb.