Broń do polowań o jak dużym kalibrze jest wykorzystywana na sarnę lub dzika?

Nie wszyscy wiedzą, że jeśli chodzi o sprawę broni myśliwskiej, to powinna być ona nie tylko celna oraz wygodna, ale również estetyczna.
Zanim zakupimy broń, to musimy wiedzieć, jak chcielibyśmy ją wykorzystywać.

Dom o Zielonych Progach

Autor: Ruocaled
Źródło: http://www.flickr.com
Inne są bowiem wymagania dotyczące broni do polowań, odmienne zaś wobec broni używanych do strzelectwa myśliwskiego. Odmienne są też ich funkcje czy też zalety. Powinniśmy się namyśleć, jakiego rodzaju rozwiązanie będzie się sprawdzać lepiej. Przykładowo broń kombinowana wydaje się być interesującym wyjściem dla takich osób, które jeszcze nie do końca wiedzą, która gałąź myślistwa ich interesuje.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (https://dontero.pl/team-building/) danych na pozostałych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Z broni kombinowanej można strzelać kulami, jak i śrutem. Idealnie się sprawdzi również przy małej, jak i przy grubszej zwierzynie zarówno z większej odległości, jak i z mniejszych. Lufa śrutowa jest dobra przy niewielkim dystansie, kulowa z kolei może pozwolić na oddawanie trafnych strzałów z większej odległości.

Twoja Galeria
Uniwersalność ma swoje zalety, jednak w każdym przypadku stanowi pewny kompromis. Co poniektórym może nie odpowiadać ograniczona ilość strzałów bez potrzeby przeładowania. Jest to także powód, dla którego myśliwi nieco częściej wybierają 2 typy broni specjalizującej się w konkretnym kierunku zwierzyny różnorodnych gabarytów. W przypadku tzw. grubszej zwierzyny typowej dla naszego klimatu najlepsza będzie broń o kalibrze od 7,62 do 9,3 mm. Te większe będą się sprawdzać głównie w czasie polowań wieczornych i pędzonych, gdyż nawet przy trochę mniej celnym strzale, mogą powalić zwierzę.

Jeżeli polujemy w lokacjach, które opływają w sarnę lub też jelenie lub dziki, można się pokusić na broń o kalibrze 6,5 x 55, 6,5 x 57(R), 7 x 64(65R) lub 7 x 57 (R) z wolniejszą kulą posiadającą większą masę.