Wzmocnij bezpieczeństwo firmy – inwestuj systemy alarmowe, które odpowiednio strzegą cię przed włamaniem

Przyjemne życie wcale nie oznacza poprawnego bezpieczeństwa. Co dzień przekonują się o tym kolejni ludzie, nierzadko stający się przypadkowymi ofiarami kradzieży i podobnych przestępstw. Sęk w tym, że tylko od nas zależy bezpieczeństwo własne i posiadanego mienia.

alarmy

Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też obserwujemy rosnącą popularność systemów alarmowych, monitoringów, czy kamer przemysłowych. Alarmy to zwykle jedne z pierwszych pomysłów, zwłaszcza w większych przedsiębiorstwach (w których pracuje do kilkuset osób) na wzmocnienie bezpieczeństwa całej kadry. Zastosowanie alarmów nie zmieniło się tak naprawdę wcale od czasów wojen – stale mają one „gwiżdżącym”, nieprzyjemnym, lecz wyraźnym tonem przypominać wszystkim wokół o zagrożeniu wewnętrznym lub zewnętrznym.

czujka

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Działają na rynku firmy wyspecjalizowane w produkowaniu przeróżnych systemów zabezpieczeń. Ich chlebem powszednim są nie tylko alarmy Wrocław, lecz także przeciwpożarowe, do oddymiania, czy równie praktyczny monitoring. Nie tylko wielko powierzchniowe sklepy-molochy są usiane alarmami. Montowane są również w terminalach, czy instytucjach kulturalnych. Dla własnego bezpieczeństwa i klientów w niewielkim sklepie czy biurze wystarczy konfiguracja jednej kamery.

Systemy alarmowe mogą być zewnętrzne, lokowane poza polem działania oraz wewnętrzne, ulokowane w pomieszczeniach tajnych lub domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – szczególnie te na przedmieściach które na sam widok kuszą potencjalnych intruzów. Systemy alarmowe (All-Secure – telewizja przemysłowa gdańsk) w domach i posesjach mają możliwość podłączenia do nich czujników gazu, dymu lub chronią przed zalaniem.

Ciekawą opcją są kontaktony – czujniki montowane przy oknach i drzwiach. Dzięki odpowiednim ustawieniom reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Wymienione rozwiązania mogą w ogromnym stopniu przyczynić się do zmniejszenia potencjalnego niebezpieczeństwa, w dodatku takiego, które nie jest tylko związane z agresją osób trzecich.

Zdecydowanie droższą opcją jest współpraca lokowanych w mieszkaniach alarmów z czuwaniem firm ochroniarskich. Poza dodatkowymi kosztami niesie to za sobą również zrzeczenie się prywatności. Alarmem są również domofony i wideodomofony. Uniwersalni gracze wyspecjalizowani w produkowaniu systemów bezpieczeństwa mają swoją działkę także w tej materii.