Wagi paletowe

Paleta, czasem określana jako platformowa, jest płaską, niejednokrotnie sporządzoną z drewna konstrukcją. Wykorzystywana często jako usztywnione podłoże, na jakim układa się drobniejsze produkty idlatego też w większych ilościach transportuje je. Wagi paletowe zaaranżowane zostały w taki sposób, aby mogły być przewożone przy użyciu wózków widłowych.

waga jubilerska

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Wyróżniamy parę typów palet. Szczególnie rozpoznawalną jest tak nazywana europaleta. Zobaczyć możemy ją wielokrotnie w sklepach, supermarketach, gdzie przy jej pomocy przemieszcza się artykuły spożywcze (przejdź do sklepu). Wykorzystywane są też w różnorodnego typu magazynach.

Każde wyroby, produkty i przedmioty znajdujące się na palecie mają swoją określoną wagę. Nie na każdym kroku jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego rodzaju konstrukcji, a jej wyznaczenie jest niezwykle ważne. Dlatego też porządne zważenie tego, co się na niej znajduje niesie ze sobą pewne konsekwencje. Wykonano zatem urządzenia zwane wagami paletowymi. Służą one właśnie do określania masy treści palet, przeważnie tych typu euro. Łączy się z przystosowaniem ich wymiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy wagi-elektroniczne.pl posiada w swojej ofercie tego rodzaju wagi przemysłowe. Ma w swoim asortymencie wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze służą do pracy w suchym miejscu. Wykonano je tak, by załadunek palety na nią mógł odbyć się zarówno przy użyciu wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Następnym walorem tego urządzenia jest jego nie zbyt duża waga własna. Jest przez to łatwe w transporcie.

Poczytaj więcej pomocnych wskazówek pokrewnego artykułu – są na tamtej stronie opublikowane bardzo użyteczne wiadomości, które na pewno wykorzystasz w praktyce.

Prócz tego, niewykorzystywana zajmuje mało miejsca.

Cenną zaoferowania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa wykonana jest z lakierowanej stali. Miernik z kolei z wytrzymałego tworzywa ABS. Opcjonalnie można umieścić go na ścianie przy wykorzystaniu specjalnie wykonanego do tego uchwytu. Ułatwieniem w pracy są również rolki i uchwyt transportowy. Waga ta posiada podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może uzyskać legalizację. Odbywa się to wtedy za dodatkową opłatą. Oferowane są także wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma specyficzny żółty odcień.

Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep wagi-elektroniczne.pl poleca te od producentów AXIS i KPZ. Są one produkowane ze stali nierdzewnej. W związku z tym ich stosowania może przebiegać w zawilgoconym środowisku, gdzie urządzenie zrobione ze standardowej stali mogłoby ulec uszkodzeniu.

Przeznaczone są też pracy w miejscu, w którym jest zagrożenie zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Struktura tych wag, tak samo jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo trwałe. Ta ostatnia posiada dodatkowo zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Cenną zaoferowania jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tutaj mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Tak samo jak inne produkty tego rodzaju, wyposażono ją w uchwyt umożliwiający montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może mieć także złącze RS 232. Atutem są też opisane już wymiary dostosowane do określenia masy palet typu euro.

Dla przykładu, ten sklep daje możliwość kupna wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z ponadprogramową usługą, jaką jest ich legalizacja. W takim przypadku cena nieco zwiększa się.

Posted in Bez kategorii