W jakim wieku zacząć uczyć dziecko języka obcego?

Ostatnio pojawia się coraz to więcej przedsiębiorstw proponujących rodzicom zajęcia dodatkowe dla dzieciaczków i młodzieży, w kształcie kursów lingwistycznych, nawet dla czterolatków.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Rodziciele frapują się czy powinno się zapisać pociechę na takie lekcje i jak małe dziecko wolno zapisać. Są pełni niepokojów i wątpliwości w związku z taką decyzją. Czasami takie kursy są aranżowane w przedszkolu lub szkole dziecka jako zajęcia dla dzieci (). Zdarza się, że lekcje owe mają miejsce w oddziale szkoły języków obcych czy też w naszym miejscu zamieszkania. Każda forma może być właściwa i pożądana gdy pedagog lubi pracę z dziećmi i dopasował metodykę uczenia do wieku. Małe dzieci nie zdołają siedzieć nieruchomo w ławce.

Lekcja w ich wypadku winna mieć formę rozrywek. Maluszki naukę absorbują niby gąbeczka. Im mniejsze dziecko, tym szybciej chłoną. Ma to związek z nadzwyczaj prędkim rozwijaniem się mózgu dzieci. Z tego względu dzieci najłatwiej przyswajają wiedzę mniej więcej do siódmego roku życia. Wskazane byłoby więc zapoczątkować edukację języków cudzych już u jak najmniejszych dzieciaków. Dobry profesjonalista uczyni, że owa lekcja będzie pyszną zabawą. Dzieciaczki nauczają się coraz to nowych słówek przez zajęcia taneczne bądź też plastyczne. Pojmują nowe zdania prawie niepostrzeżenie.

FTK: angielski dla dzieci

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Osłuchują się z obcymi dźwiękami. W przyszłości, gdy będą już w wieku szkolnym, będzie im o wiele łatwiej przyswoić dany język. Najczęściej wybierane przez opiekunów języki obce to: język angielski, hiszpański bądź też niemiecki dla dzieci. Jak wiemy w podstawie nauczania ogólnodostępnych SP czy nawet w publicznych gimnazjach nie ma nazbyt wielu godzin lekcyjnych poświęconych nauce języka. Selekcjonując dodatkowe zajęcia pozalekcyjne ,pamiętajmy o nauczaniu języka, bowiem perfekcyjna znajomość języków obcych jest obecnie kwestią nieodzowną.

Kiedy już dzieciak jest nieco większy, fajnie żeby ferie spędzał (na początek z opiekunami) poza granicami naszego kraju. Jak wiadomo, podróże nauczają. Wyjazdy za granicę stanowią świetną możność doszlifowywania zdobytej uprzednio wiedzy. Codziennie w domu także powtarzajmy z dzieckiem zapoznane zwroty i terminy w ciągu najzwyklejszych, codziennych działań w kuchni czy w łazience. W przyswajaniu języka nadzwyczaj znacząca jest ciągłość i systematyczność.

Mamy ochotę Cię nakłonić do oglądnięcia naszego kolejnego wątku. Po prostu naciśnij odnośnik (https://www.scootive.pl/ochrona/ochraniacze) i czytaj bez limitu to, co stworzyliśmy.

Świetną metodą jest też oglądanie bajek, słuchanie piosenek a również gry edukacyjne w języku który ćwiczą nasze pociechy.