W jaki sposób założyć własną witrynę internetową i jak wybrać właściwą domenę?

Każdy, kto ma swoją firmę musi prowadzić swoją witrynę internetową. Witryna powinna zwać się tak samo jak prowadzona firma. W ten sposób tworzy się rozpoznawalną markę.

internet

Autor: OhioStateEngineering
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo adres strony internetowej winien być zwięzły oraz odpowiednio krótki. Oczywiście im mniejsza ilość znaków, tym lepiej. Dobór adresu nie jest łatwy, dlatego, że na rynku domen jest coraz większe zagęszczenie. Spora część fajnych nazw jest już od dawna niedostępnych. Niemniej jednak nazwa domeny winna odzwierciedlać charakter własnej działalności. Wiedząc już jak winna tytułować się nasza witryna internetowa trzeba zbadać, czy jest ona wolna.

Żeby to zrobić należy odnaleźć firmę oferującą sprzedaż domen w sieci. Na jej stronie znajduje się specjalne pole w którym podaje się wyszukaną nazwę i wybiera domenę.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta kwestia, bez ociągania zobacz też to unikalne źródło (https://sitech-poland.pl/), ponieważ zobaczysz tam niezwykle atrakcyjne informacje.

Program automatycznie zbada, czy upatrzony adres strony internetowej jest wolny. W sytuacji, gdy podany adres będzie niedostępny należy sprawdzić nazwy składające się z dwóch członów. W takiej sytuacji należy zarejestrować dwie domeny. Jedną warto wybrać z myślnikiem a drugą bez odstępu. To działanie sprawia, że przedsiębiorca nie straci wejść na stronę przez pomyłki klientów, gdy źle wprowadzą adres. Bardzo popularna w Polsce jest domena z rozszerzeniem .pl.

internet

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
To od niej trzeba zacząć poszukiwania. Gdy upatrzona domena jest już zajęta w miejsce przekształcania nazwy należy zbadać dostępność przy rozszerzeniach typu .org, .biz, .net. Rozszerzenia te są mniej używane, zatem wzrasta szansa na to, iż upatrzony adres będzie dostępny. Rozszerzenia typu .com.pl, .org.pl należy brać pod uwagę w ostateczności. Obecnie firmy które proponują sprzedaż domen zauważyły, iż polscy przedsiębiorcy bardzo chętnie wykupują rozszerzenie .eu. Często wybierają ją, ponieważ wiele chwytliwych nazw jest wciąż wolnych.

Jednak trzeba pamiętać że rozszerzenie powinno być powiązane z przeznaczeniem strony oraz zasięgiem. Dobrze jest namyślić się na ofertę często darmowych domen lokalnych. Pewne jest, iż domena własnej firmy nie powinna być przypadkowa. Źle nazwana zmniejsza popularność serwisu i może przekierować nawet do firm konkurencyjnych.

Domena powinna brzmieć tak by nie było kłopotu z podaniem jej nazwy przez telefon. Trzeba o to zadbać by witryna internetowa stała się w przyszłości wizytówką firmy.