Twórczynie kultury współczesnej

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna

Autor: Robert Jaworski
Źródło: TEATR MONTOWNIA

Sztuka współczesna wcale nie musi być nieprzestępna. Najlepiej poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.

W natłoku działań artystycznych wielu galerii prosto popaść w dezorientacje. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Sporo zależy tu od indywidualnych pragnień,jak i od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź zwyczajnie od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niesamowicie młoda ,jak również utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która studiowała na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła zapadający w pamięć film animowany „Drżące trąby”, jaki dzięki humorystycznym akcentom, świetnej realizacji ,jak również całkowitej bezpretensjonalności z miejsca uzyskał sympatię internautów. Film opowiada historyjkę animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), jak również Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak na razie przez około ćwierć miliona odbiorców. Autorka ma w dorobku również odmienne filmy. Kanały internetowe ,a takżei specjalne programy telewizyjne oferują w tym wypadku sprytne i łatwe rozwiązaniem, które pozwala każdej osobie znaleźć odmienne wiadomości na temat filmów tej autorki. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej może również wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową zapytanie Natalia Brożyńska (www).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,jak również projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach wielu programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Obecnie pracuje ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Co więcej zajmuje się również dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, a także popularną inicjatorka działań społecznych. Podejmuje działania z zakresu rzeźby, performance, instalacji, video, oraz fotografii. Eksperymentuje sporo w ramach ciekawych działań artystycznych. Własnymi pracami bada wiele procesów granicznych, porusza zagadnienia powiązane z kwestiami ekologicznymi oraz z socjologią. Więcej na:

Najlepszym pomysłem będzie również zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia.

Jeśli ukazywana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (https://www.hotelmikolajki.pl/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

Moda i jej oddziaływanie na człowieka to ważne element jej dzieł czy rysunków. Miała wiele wystaw, a jej wszelkie dzieła można też było jak do tej pory podziwiać w wielu czasopismach takich jak przykładowo Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Rekomendowane wystawy tychże artystek można też napotkać w prasie specjalistycznej czy broszurkach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być zbyt kosztowne. Wręcz przeciwnie, są one zazwyczaj świetnie dostosowane do potrzeb i możliwości pieniężnych zwykłego konsumenta. Wiele z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, przykładowo z pracami Anny Halerewicz to miejsce, jakie na pewno należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.