Sprzęt wpływa na dźwięk

Ile razy było tak, że włączaliśmy jakąś muzykę i dochodziliśmy do stwierdzenia, iż jej dźwięk nie jest tak cudowne jak to sobie wyobrażaliśmy, iż posiadaliśmy odczucie, iż ten zespół dokładniej troszczy się o akustykę? Prawda mimo wszystko jest taka, iż niesamowicie często na brzmienie posiada wpływ sprzęt na jakim słuchamy muzyki, a co się z tym łączy, należy dołożyć ogromnych sił, aby był on jak najwspanialszy.

Microlab SOLO 15

Autor: Microlab
Źródło: Microlab
Inwestujmy w oryginalne płyty
Jeśli pragniemy mieć gwarancję, że muzyka, której właśnie odsłuchujemy powinna brzmieć dokładnie tak, jak to w tej chwili słyszymy, to z pewnością należy zainwestować w oryginalne płyty. Wtedy będziemy posiadali gwarancję, iż nikt przy nich nie kombinował, że nikt nie pomniejszał ich pojemności, tak aby móc je wgrać na dobre strony, z których każdy ma szanse je sobie zdobyć. Jeśli tylko wysłuchamy piosenki ATB na mp3 zgranej z Internetu, a później włączymy ATB – Contact (CD), to bez wątpienia nagle zauważymy niesamowitą różnicę, lepsze brzmienie, wyraźniejsze odgłosy wszystkich instrumentów, nie mówiąc już o porywającym głosie wokalisty.

Ciekawią Cię prezentowane informacje? Kliknij na nowy materiał a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Sam sprzęt także jest ważny
Pewnie że sam sprzęt na którym słuchamy konkretnej muzyki również jest ważny. Dlatego właśnie trzeba przeznaczyć trochę większą kwotę i zaopatrzyć się w jak najcudowniejsze głośniki, takie jak choćby Peavey, dzięki nim brzmienie będzie się rozchodził po calutkim pomieszczeniu oraz niejako wciąż będziemy się czuli tak, jakbyśmy byli na sali koncertowej. Kiedy zamarzą nam się trochę większe głośniki, to z pewnością powinniśmy się bliżej przypatrzeć temu, jak prezentują się głośniki LD System. Być może to właśnie one wypełnią wszystkie nasze wymagania, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję, że muzyka, która dobiega do naszych uszu naprawdę brzmi tak jak powinna.

Wszystko dokładnie trzeba przeanalizować
Jeżeli do tej chwili nie byliśmy zadowoleni z dźwięków, które wydostają się z naszych głośników, to z pewnością jest to najwyższy czas, by na luzie przysiąść oraz wszystko przeanalizować. Najpierw warto nabyć oryginalną płytę, by przyłożyć jakość brzmienia, a jeżeli i to nie da oczekiwanych przez nas efektów, to wtenczas koniecznie należy zmienić głośniki na wspanialsze, gdyż w innym razie wciąż będziemy pomijali to, co w muzyce jest najcudowniejsze oraz równocześnie to co jest najistotniejsze, co nadaje właściwą siłę konkretnym utworom.