Polacy na ziemiach Wielkiej Brytanii

Mimo przebywania w różnych punktach, często ciężkich przeżyciach w naszym rodzinnym państwie, zapisany jest w nich fakt istnienia jako Polacy.

Wielka Brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com

Składniki oddziałujące na kształtowanie świadomości narodowej są rozmaite. Jednym z najważniejszych jest język, który chcą kultywować dzięki spotkaniom polonijnym. Popularność Wielkiej Brytanii wśród naszych uchodźców połączona jest nie tylko z atrakcyjnością składników gospodarczych, ale również z przyjazną kulturą (język angielski, liberalne społeczeństwo wielokulturowe), położeniem geograficznym wysp dodatkowo niskimi cenami podróży z kraju do Wielkiej Brytanii. To ostatnie, a także przychylna strategia wizowa związana z uczestnictwem w Unii Europejskiej, czynią Anglię kierunkiem o wiele częściej wybieranym niż chociażby Stany Zjednoczone, wzięte przecież wśród emigrujących Polaków jeszcze nie tak dawno temu.

Istotnym i niezwykle przekonującym powodem są bez wątpienia pieniądze, oraz zamiarzasmakowania lepszego losu.

Zainteresowały Cię informacje szkoła amerykańska wrocław zaprezentowane w naszym poście? Niezwykle przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Oczekujemy na recenzję!

Oprócz szukania zatrudnienia rodacy udają się za granicę w celu uzyskania wykształcenia albo wyjeżdżają z kraju za rodziną bądź ukochaną osobą. Przebywanie na obczyźnie, smutek za bliskimi byłoby nie do zniesienia, gdyby nie polonia w [UK.

Czerwony autobus

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromnie często bywa, że samotna osoba właśnie tam odnajduje swoją miłość. Postanawiają założyć rodzinę i zostać w Anglii, dlatego że w tamtym miejscu mają szansę na łatwiejszy start (serwis, który w tym może pomóc to przykładowo: Polacy w Wlk. Brytanii).

Znajduje się tam bardzo dużo polskich sklepików i szkół, które powodują, że nie czują się tak obco. Dzieci mają sposobność uczyć się w polskich szkołach, a rodzinne kolacje spożywać sporządzone ze produktów nabywanych w polskich sklepikach. Całe familie spotykają się z pozostałymi przez polonię w UK, mają szansę porozmawiać w ojczystym języku. Mają możliwość wspólnie wspominać życie w Polsce, wymienić się nowinami i wspólnie spędzić czas.

Polonia w Anglii niezwykle się rozszerza. Kilka tysięcy Polaków postanowiło na zawsze zostać na wyspach. Za sprawą żmudnej ciężkiej pracy i konsekwencji zrobili olbrzymią karierę, a do ojczyzny przyjeżdżają tylko na urlop albo w odwiedziny do przyjaciół.