Organizacja wesela w najmniejszym detalu

Ślub i wesele, to jeden z istotnych dni w życiu, który pozostaje w pamięci do końca naszych dni. Każdy pragnie, by przywoływać te magiczne weselne chwile jako niezwykłe, wyjątkowe i niepowtarzalne. Im bliżej terminu ślubu, napięcie wzrasta, emocje przypominają o swym istnieniu. Jednakże trzeba przecież jakoś zapanować nad organizacją wesela.

By uniknąć zbytecznych kłótni jak też nieprzyjemnych niespodzianek nie możemy przyzwolić sobie na podejście w stylu „będzie co będzie”. Należyty plan pomoże urządzić ślub i wesele w najdrobniejszym szczególe. Im wcześniej poczniesz projektować, tym wyższe szanse na sukces organizacyjny, zdziwienie gości jak też nieocenione wspomnienia.
Krok 1: Spotkanie rodziców oraz przyszłych małżonków. Dobrze, żeby Wasi rodziciele mieli okazję do wcześniejszego spotkania jak też dwustronnego poznania się. Najlepszy ku temu klimat będzie w domu rodzinnym Pana Młodego albo Panny Młodej (czy waszym, jeżeli takowy posiadacie). Takowe spotkanie jest również pierwszą okazją do rozmowy o organizacji wesela.

wystrój sali na wesele

Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com

Można delikatnie wybadać wyczekiwania i preferencje obu rodzin, co do zakresu uroczystości weselnych, rządzących w danej rodzinie tradycji oraz zwyczajów.
Etap 2: Zaplanowanie budżetu weselnego. Już na starcie ustalcie jaki budżet chcecie przeznaczyć na organizację wesela oraz ślubu. Szczerze pogadajcie, jakie są wasze możliwości ekonomiczne, wyczekiwania co do charakteru wydarzenia i liczby poproszonych gości i kto za co płaci. Unikniecie w taki sposób zbytecznych potyczek na dalszym etapie. Możecie zacząć konstruować przygotowawczą listę weselników, których pragniecie zaprosić na wasz ślub oraz wesele. To będzie punkt wyjścia do policzenia przybliżonych kosztów waszego ślubu. Musicie także się zastanowić, czym zamierzacie pojechać do ślubu.

Wybierzcie pasującą wam oraz waszym najbliższym (rodzice, świadkowie, chrzestni) datę wesela. W pierwszej kolejności zarezerwujcie termin w restauracji oraz kościele (albo Urzędzie Stanu Cywilnego). Rezerwując termin w restauracji, należy połączyć to z rezerwacją noclegów dla gości.
Etap 3: Zaproszenia ślubne. Duży wybór zaproszeń możecie znaleźć w internecie, salonach z artykułami ślubnymi oraz marketach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego fragmentu jakim są ozdoby ślubne. W tymże celu możemy wbić w wyszukiwarkę zwrot: wynajem krzeseł w Warszawie czy czerwony dywan (sprawdź: pranie dywanów warszawa) Warszawa.