Niekonwencjonalne sprzęty komputerowe

Obecnie większości osób trudno byłoby sobie wyobrazić codzienność bez innowacyjnych urządzeń. Nowoczesność w dużym stopniu oparta jest na stałych zmianach w budowie rozmaitych maszyn i urządzeń. W tym zestawie poczesne miejsce zajmują komputery i podobne akcesoria. Używanie sieci WWW dla ogromnej liczby ludzi stało się codziennością.

konsola

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Analogicznie jest z grami na komputer i grami na konsole, które z dnia na dzień mają coraz większe rzesze fanów. Nie są to wyłącznie dzieci i młodzi ludzie, jak niektóre osoby sądzą. W gry można bowiem grać w dowolnym wieku i dla każdego będzie to właściwy środek na odprężenie się. Tytułów i rodzajów gier jest tak wiele, że każda osoba jest w staniemoże coś znaleźć dla siebie. Jedni lubią gry (kiddie ride) oparte na sporcie, w których przykładowo gra się w meczu futbolowym, inni wolą walczyć w grze z zombie i mutantami. Istnieje również bardzo dużo tytułów skierowanych do dziewcząt, z których na penwo najbardziej popularną jest The Sims, gra, gdzie ma się za zadanie założyć wirtualną rodzinę i organizować jej codzienne życie.

Wysokiej klasy komputery

Gry komputerowe i pozostałe aplikacje wraz z ich rozwojem i pojawianiem się następnych odsłon mają coraz większe wymagania sprzętowe. Łączy się to ze stałą ewolucją technologii komputerów. Oczywiście nie każdego stać na wysokiej klasy sprzęt, na którym będzie można włączyć najświeższą wersję danego tytułu (ceneolokalnie). Większa część fanów gier posiada komputery stacjonarne, gdyż nie przegrzewają się tak wcześnie jak laptopy i ogólnie mają większe możliwości. W ostatnich latach stworzono modele laptopów typowo do grania, ale są to urządzenia bardzo drogie.

komputer

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Konsole do gier

Poza grami komputerowymi w sprzedaży występuje również duży wybór tytułów na konsole. Zdecydowana większość tytułów gier na konsole występuje też w wersji komputerowej. Konsole, podobnie jak komputery, stopniowo rozwijały się i pojawiały w nowych, ulepszonych odsłonach. Ostatnio stworzono do nich również zaawansowane urządzenie sterujące, Kinect, które na zawsze odmieniło sposób sterowania w grach, takich jak na Gdańsk philips gc536 35. Za pomocą tego urządzenia można bowiem sterować za pomocą gestów ciała oraz komend głosowych.