Mapy robione przy pomocy dronów – rozwijająca się technologia

Obecnie, kiedy komputeryzacja opanowuje prawie każdą gałąź rynku, począwszy od kosmonautyki a skończywszy na budownictwie, dynamicznie zmieniają się sposoby wykonywania wielu czynności.

filmowanie z lotu ptaka

sklepy

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com
Firma Google jest aktualnie liderem oraz prekursorem w tworzeniu ultranowoczesnych map geograficznych.
Gdy autorzy witryny Google tworzyli jej kody nie wiedzieli, że w niedługiej przyszłości będzie ona najpopularniejszym „urządzeniem” GPS. Aktualnie z map od tej firmy korzysta co drugi Europejczyk, dlatego firma ciągle zwiększa zakres „umiejętności” swoich map. W ciągu ostatnich lat zrobili obszerne mapy dla całej Europy, metodą jakiej dotychczas nie znał świat. Wykorzystali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do owego celu potrzebne okazały się nowoczesne drony, jakie filmowały dziennie obszar wielkości gminy – nowatorskie filmowanie z lotu ptaka. Potem na podstawie filmów, technicy składali pojedyncze zdjęcie sfilmowanego obszaru. W ten sposób powstawały mapy miejsc do jakich dostał się człowiek, zaś tam gdzie dostęp jest ograniczony mapy stworzyły satelity. Zdjęcia z góry z pomocą satelitów wykonywane są ciągle, żeby w czasie kierowania twoim autem podawać dane dotyczące obecnego natężenia ruchu na drodze, pogody, najlepszych możliwych dróg dotarcia do celu – niebanalne zdjęcia z góry. Żadne inne mapy używane w nawigacjach nie są co rusz aktualizowane. Ponadto firma Google wdrożyła także system filmowania z poziomu samochodu, dlatego możemy zobaczyć jak wygląda poszukiwana przez nas ulica, co pomoże nam dotrzeć do celu.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie ciekawy artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://smartdeliverytrack.pl/oprogramowanie-do-planowania-trasy-kierowcy/), a na pewno znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Jest jedynie jedna wada korzystania z map Google, mianowicie stały dostęp do Internetu, bez niego progRAM nie będzie działał.

Co faktycznie nie zmienia faktu, że zastosowanie filmowania z lotu ptaka przy tworzeniu map jest odkrywcze.
Technika wykorzystywana do robienia dzisiejszych map za pomocą dronów jest dla niektórych z nas kosmiczną metodą, lecz dzięki temu możemy używać aktualnych map.