Krótki opis przykładowych wersji procesorów produkowanych przez firmę Intel z serii I3.

Podczas zakupu komputera jedną z istotniejszych decyzji jest wybór procesora. Obecnie w stacjonarnych komputerach panują układy Intela, zwłaszcza z rodziny I.

intel core i3-4000m

Autor: dr_zoidberg
Źródło: http://www.flickr.com
Najsłabszym członkiem tej rodziny są modele z serii I3, co nie oznacza bynajmniej, że nie będą się nadawać do licznych zastosowań. Jest wręcz odwrotnie, w przypadku komputerów biurowych zupełnie do wygodnej pracy powinien wystarczyć intel core i3-3220, jeśli się go wzmocni odpowiednią ilością pamięci i pojemnym dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową.link tutaj tani internet wrocław tani internet wrocławDoskonale w tej roli sprawdzać się również będą procesory intel core i3-4130. Z kolei one mają zintegrowaną wydajną grafikę Intel HD 4400, więc poradzą sobie również nawet wtedy, gdy właściciel sprzętu chciałby pograć w jakieś bardziej wymagające gry.
Zupełnie inną wydajność prezentuje układ intel core i3 550- zobacz. Wprawdzie posiada on jedynie dwa rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system widziany będzie jako układ z czterema rdzeniami. Intel dał temu procesorowi bardzo szybkie taktowanie i wydajną kartę graficzną, przez co wydajnością prześciga najsłabsze procesory z wyższej serii. Bardzo dobrze daje sobie radę z obsługą filmów Full HD, dzięki czemu bez żadnej obawy można go wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.
fotogram - procesor

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Na zakończenie wspomnieć się również powinno o procesorze intel core i3-4000m, więcej jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu także Intel zrobił kawał dobrej roboty, dając konfigurację porównywalną z procesorami I5 za znacznie niższą cenę.