Konie – fascynujące zwierzęta

Choć ogólnie nie przepadam za zwierzętami, nigdy żadnego nie posiadałem, to tak naprawdę konie akurat uwielbiam. Być może z tej przyczyny, że przecież w wielu przypadkach konie są czymś więcej, aniżeli tylko zwierzętami? W końcu nie jest powiedziane, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Naturalnie jazda konna ma wiele atutów, ale myślę, iż często konie niemal potrafią uratować człowiekowi życie. A już na pewno zdrowie. Nie przesadzam, szanowny internauto!

Zima, koń

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
w końcu hipoterapia sprawiła, że moja zaufana znajoma wreszcie jest uradowana ze stanu swojego zdrowia! Sam jakiś czas temu trochę wspomogłem tę fundację, która zajmuje się pomocą potrzebującym – akurat w tym przypadku chodzi o upośledzone dzieci.

Pewne zdecydowana większość zwierząt czyni dobro na świecie, ale w zasadzie konie są niezwykłe. Chciałbym także polecić to, aby rehabilitować się po wszelkiej maści wypadkach właśnie z pomocą koni. To bez wątpienia rewelacyjna okazja na to by cieszyć się wspanialszym zdrowiem. I właśnie o to chodzi!

To świetne, że są konie (sprawdź kamizelki jeździeckie) także z tego powodu, że mamy kuligi – nie wiem jak Ty, ale ja myślę, iż tak naprawdę jedną z niewielu zalet zimy jest właśnie kulig. Aż nie mogę się doczekać tych wspaniałych kuligów! Należy również odrobinę napisać o tym, gdzie są organizowane najbardziej rewelacyjne kuligi (link: na patataj.com). Cóż, uważam, iż fantastyczne jest Zakopane. Może zimowa stolica Polski jest nieco oklepana, lecz myślę, że i tak mówimy o świetnym miejscu, które bez najmniejszego cienia wątpliwości warto co jakiś czas odwiedzać. Takie są fakty!?

Już na koniec chcę napisać trochę na temat mojego ogromnego marzenia – mianowicie zamierzam – w teorii, posiadać swoją stajnię. Naturalnie stajnia (wejdź: Patataj – konkurencyjna oferta) nie musi być bardzo duża, ale przynajmniej jeden koń byłby w porządku. W szczególności, że często sytuacja jest taka, iż chcemy pojeździć na koniu, a wiadomo – to sporo kosztuje. Oczywiście zakup oraz utrzymanie własnego konia to również spory wydatek, lecz tak naprawdę to wspaniałe zajęcie, które daje nam dużo frajdy. Czyli już podsumowując: konie są niesamowite. Bardzo je uwielbiam – to pewne.