Kilka przykładowych pomysłów i sposobów na to, w jaki sposób można poddać tuningowi swoje auto

Spora grupa właścicieli pojazdów w pewnej chwili decyduje się na to o tym, żeby auto mniej lub bardziej poddać tuningowi. Możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, sporo wydać również można na taką przyjemność, szczególnie jeśli się zechce dużo poprawić. Tuningowe prace najczęściej obejmują dwa główne obszary, czyli układ jezdny i wygląd. W przypadku wyglądu focus mk1 tuning obejmuje przede wszystkim wymianę niektórych elementów pojazdu.

Z pewnością do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeśli spasują do kolorystyki karoserii to mogą być klasycznie czarne. Pomyśleć również można o zmianie reflektorów z przodu. Tak chętnie wybierane w ostatnim czasie lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko dużo lepiej świecą, lecz również nadają sportowego, agresywnego wyglądu. Jeżeli budżet będzie na to pozwalał, to z pewnością doskonałą opcją przy tuningu będzie pomalowanie karoserii. Podczas takiego malowania można trochę zaszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze także wyglądają rozmaite hydrografiki i dekorowanie aerografem.

samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli sprawy związane z wyglądem już się zamknie, to można się przyjrzeć podzespołom samochodu. Tu z kolei tuning przeważnie polega na zwiększeniu mocy silnika, a często jednocześnie z tym można zredukować zużycie paliwa. Profesjonalne przerobienie sterowników silnika, dające nawet dwadzieścia procent powiększenia mocy jest dość drogie. Koszt tego typu przeróbek, wraz z badaniami na hamowni będzie się zaczynał od tysiąca złotych, lecz może być nawet dwa razy droższy.

Może Cię też zainteresować: tuningchip.pl

Alternatywą może być chip box, układy kontrolerów do samodzielnej instalacji są dość powszechne i wielu właścicieli samochodów je kupuje.

Kliknij na ten odsyłacz i zgłąb więcej szczegółów – zamieszczone tam porady pogłębią Twą wiedzę na podnoszony w powyższym wpisie temat.

Ich ceny są zróżnicowane, rozpoczynają się od stu pięćdziesięciu złotych a kończą w okolicach tysiąca. Zaletą tego typu układów będzie to, że się je szybko instaluje i w razie konieczności można też szybko zdemontować. Zwiększając moc silnika pamiętać też trzeba o usprawnieniu innych części pojazdu. Z pewnością warto wtedy pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się z pewnością też sprawny, sportowy układ wydechowy.