Kilka porad dla osób, które będą chciały zakupić używaną lustrzankę cyfrową.

Przyglądając się cenom lustrzanek w sklepach sporo osób zrezygnuje od razu z takich zakupów. Jak się jednak okazuje, zaczynającego karierę amatora zdjęć, do tego uczącego się je wykonywać, dużo lepszym wyborem okazać się może zakup używanego urządzenia.

Na przestrzeni lat na rynku ukazało się dużo doskonałych i co najważniejsze niezawodnych sprzętów, a zakup używanego egzemplarza w odpowiednim stanie z pewnością będzie dobrym wyborem (zobacz co znalazłem).

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest godny polecenia, to kliknij także ten odnośnik – równie interesujące materiały znajdują się w tekście!

Z całą pewnością do takich aparatów zaliczyć można canon eos 30d, który wprawdzie pojawił się na rynku około dziesięciu lat temu, lecz jego parametry zupełnie powinny wystarczyć do zastosowań amatorskich. Kolejnym polecanym modelem z tamtego okresu jest canon eos 400d, również ta cyfrówka doskonale nadawać się będzie do nauki, dając równocześnie wystarczającą jakość.

canon eos 30d

Za wcześniej wspomniane aparaty w odpowiednim stanie mimo wszystko trzeba przeznaczyć kilkaset złotych, jeśli więc ktoś by chciał znaleźć coś jeszcze tańszego, to można mu na przykład zaproponować canon eos 3000. Ten model aparatu miał premierę pod koniec minionego wieku, lecz cechował się wtedy dość wyraźnie swoimi parametrami. Znalezienie zadbanego egzemplarza na pewno da jeszcze sporo zabawy w czasie jego używania. Jeżeli ktoś z kolei będzie chciał coś zdecydowanie nowszego, to także parę ciekawych propozycji znajdzie.

Na przykład model canon eos 1100 d pochodzi zaledwie sprzed paru lat i dedykowany był do typowo amatorskich zastosowań – jaką wydajność ma canon eos 400d. Dzięki temu jego cena już wówczas była bardzo dobra, a aktualnie używane modele kupić można jeszcze taniej.