Kilka podpowiedzi dla nastoletnich zakochanych, czyli jak bez kompleksów kupować podarunek dla sympatii

W życiu każdej małolaty przychodzi w końcu moment, kiedy psiapsiółkom, a może nawet członkom bliskiej rodziny, wypada przedstawić swoją sympatię. W dzisiejszych czasach jest wręcz moda na to, aby po rynku miasta paradować pod rękę z ukochanym facetem. Jednakże każdy kto ma partnerkę albo chłopaka, bierze na siebie jednocześnie konkretne zobowiązania. Do nich na pewno wliczymy punktualne przybywanie na umówione miejsce spotkań (czyli randek), a także wręczanie prezentów ukochanemu bądź ukochanej.

Zakochani

Autor: Wyatt Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Zdawać by się mogło, że wybór daru nie bywa nazbyt skomplikowaną sprawą – w końcu zakochani podobno rozumieją się bez słów. Jednak ta kwestia nie jest tak oczywista, jeśli w końcu staje się przed obowiązkiem dokonania takich zakupów.

Pewne podarunki bywają, by tak powiedzieć, uniwersalne, czyli można je spokojnie ofiarować tak dziewczynie, jak i chłopakowi. Do nich wliczyć możemy np. wszelkie artykuły potrzebne każdemu uczniowi, czyli markowe pióra bądź skórzane torby. A jeśli taki pomysł mógłby okazać się porażką, ponieważ partnerka woli pisać cienkopisem a na zajęcia chodzi jedynie z ulubionym plecaczkiem, to wtedy warto zastanowić się, których przedmiotów wybranek używa każdego dnia. Kto wie, czy wspaniałym i trafionym podarunkiem nie będzie etui na komórkę z zabawnymi nadrukami na rewersie.

Z kolei doskonały prezent dla dziewczyny to taki, który przypomina jej, że jest wspaniałą osobą. Bukiet margerytek w każdym przypadku jest trafionym upominkiem, chociaż mężczyźni mogliby niekiedy kupić też rośliny w doniczkach. Kolejnym pomysłem jest poszukanie interesującej książki, nietuzinkowej biżuterii bądź opakowania droższych perfum. A z racji tego że przedstawicielki płci pięknej bywają bardziej rozmarzone niż mężczyźni, to sporą radość sprawi im podarek, który partner zrobi samodzielnie. Tak czy owak, prezent dla dziewczyny trzeba również dopasować do jej charakteru.

O ile dżentelmeni raczej nie mają wielkich kłopotów z kupnem odpowiedniego podarunku dla ukochanej, o tyle prezent prezent na dzień dziadka dla chłopaka, a dokładniej jego wybór, jest w stanie stać się dla dziewczyny przyczyną nocnych koszmarów > sprawdź więcej. Tutaj asortyment dozwolonych artykułów bywa dość ograniczony. Zdaje się, że najbardziej logicznym rozwiązaniem staje się wybranie takiego prezentu, który umili ukochanemu uprawianie hobby. Można więc dać grę komputerową albo nawet niewielki zestaw narzędzi.