Każde z dzieci uwielbia rozrywkę, a my jako osoby dorosłe powinniśmy troszkę pomóc w tym, by zabawa była interesująca i bezpieczna

Jak to zrobić, co proponować dziecku, by było radosne, a jednocześnie – co niezwykle ważne – bezpieczne? Najbardziej korzystne do tego nadają się place zabaw, ale jak je wyposażyć, aby było jak najbardziej odpowiednio, dla dzieci, ale także dla rodziców?

Plac zabaw dla dzieci

Autor: jason wilson
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości podział na grupy wiekowe, jaki może ułatwić wyposażenie placu zabaw, jest właściwie umowne. Zawsze należy odnosić się do konkretnych osobowości małych użytkowników, gdyż są tak naprawdę dzieci bardziej i mniej aktywne, sprawniejsze fizycznie niż rówieśnicy, mocniej zainteresowane zabawami na myślenie niż sportem i tak dalej.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na powyższy temat? Namawiamy zatem do następnej witryny – po prostu naciśnij to karma dla psa bez zbóż i przejdź do naszego portalu.

Dzieci najbardziej małe, czyli jedno-, dwu- i trzylatki bardzo chętnie bawią się w piaskownicy. W upalne dni będzie przydatny też niewielki nadmuchiwany basen ogrodowy. Do tego plastikowe wiaderka i łopatki i pozostałe niezbędne przedmioty do piaskownicy, jak grabki, foremki i taczki. Przydatna będzie też mała plastikowa zjeżdżalnia – oferty na wyposażenie placów zabaw.

Dzieciom 3-5-letnim potrzeba więcej ruchu, korzystnie więc dodać huśtawkę. Przydatny będzie również domek lub wigwam (płócienny lub z tworzywa sztucznego), gdzie dzieci będą mogły się schować. Tego typu wyposażenie powinno wystarczyć również sześcio- czy siedmiolatkom, ośmio- dziesięciolatki wymagają bardziej zaawansowanych wyzwań, bo lubią się wspinać, biegać, pokonywać trudności. Marzą przykładowo o trampolinie, drewnianym domku na drzewie lub na palach. Jeżeli miejsca w ogrodzie jest dosyć, warto kupić drewniany fort z pomostem, gdzie jest także domek, są schodki, lecz jednocześnie zjeżdżalnia oraz liny do wspinania się. Taka budowla będzie również atrakcyjna dla starszych dzieciaków, choć w miarę dorastania coraz mniejszą ilość czasu będą one przebywać w przydomowym ogrodzie, a więcej z kolegami – wejdź na stronę www i dowiedz się więcej.

Bawiące się dziecko

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W jakiego typu wyposażenie placu zabaw zainwestować? Na pewno odpowiednie są zabawki plastikowe. Są niezbyt ciężkie, kolorowe, stworzone specjalnie dla maluchów. Te wykonane z tworzywa lepszej jakości nie stracą swych zalet przez kilka sezonów, ale więcej kosztują. Warto też zainwestować w urządzenia z drewna. Są przyjazne, bo zrobione są z materiału naturalnego, ładnie wpisującego się w otoczenie którym jest ogród. Z takich elementów wytwarza się piaskownice, huśtawki, ale także konstrukcje zwane popularnie fortami. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić jakość wykonania, to oznacza, że wszystkie powierzchnie muszą być bardzo idealnie wygładzone oraz zaimpregnowane, nie mogą mieć spękań ani zadziorów.