Kafetiery i sokowniki – narzędzia do każdej kuchni

Jeszcze parę lat temu popularnym podarunkiem weselnym wręczanym młodemu małżeństwu były serwisy obiadowe. Elegancja powiązana z praktycznością to bezsporny walor owego upominku. Niektórym małżeństwom udaje się zachować dane serwisy obiadowe w prawie nienaruszonym stanie przez kilkadziesiąt lat.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl
Serwisy kawowe – niezbędne w każdym domu
Popularność serwisów obiadowych trochę przybladła. Prawdopodobnie dlatego, że dużo mniej osób gotuje we własnym domu. Aktualnie prym wiodą jednak takie naczynia jak na przykład talerze szklane, garnki do gotowania na parze, bądź sokowniki. Warto zastanowić się jeszcze nad serwisami kawowymi. Wiele osób chętnie pija czarny napój, natomiast to unikatowy widok na naszych stołach. Tymczasem znawcy kawy zaznaczają, że smak owego napoju zależy też od naczynia, w którym został on przyrządzony. Nie do przecenienia jest też tryb przyrządzenia. Tutaj królują ekspresy i kafetiery.

Kafetiery – szybka kawa w przednim stylu
Kafetiery to małe przyrządy do zaparzania kawy. Choć wykonane są z wielorakich tworzyw, nieraz bardzo drogich, na ogół nabywane są te z aluminium. Choć w rodzimych kuchniach króluje szkło (czego przykładem są wszechobecne talerze szklane) nie stworzono w dalszym ciągu kafetery (ładne kafetery – garneczki.pl) wykonanej z tego materiału.

Sprawdź tutaj – więcej zobaczysz w serwisie (https://domix-wadowice.pl/farby-do-dachow-c-1.html), który znajdziesz na tamtej stronie. To będą analogiczne materiały, zatem niewątpliwie je też przekonasz się za użyteczne.

Kafetiery parzą mniejszą ilość kaw, niż ekspresy. Są jednakże nadzwyczaj użyteczne i mimo dość historycznego stylu, świetnie prezentują się w nowoczesnej kuchni.

Sokowniki i parowary– moda na zdrowie
Odkąd dominuje trend zdrowego odżywiania i dbania o formę modne stały się sokowniki oraz garnki do gotowania na parze. W sokownikach można przygotować soki zarówno z owoców, jak i warzyw. Jest możliwe również gotować w nich na parze. Nie działa to jednak w obie strony. Garnki do gotowania na parze (więcej: funkcjonalne garnki do gotowania na parze – garneczki.pl) służą wyłącznie do tego, do czego nawiązuje ich nazwa. Można jednak na nich przyrządzić dokładnie wszystko – od jarzyn poczynając, na rybach kończąc.

Źródło: Garneczki