Jakiego typu miniaturowa kamera okaże się najlepsza dla nas? Na jakie rzeczy najbardziej zwrócić uwagę?

W obecnych czasach nagrywanie filmów stało się niesamowicie proste. Każdy z nas może chociaż na krótką chwilę stać się filmowcem, nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu, wystarczy przecież normalny smartfon, żeby uwieczniać różne chwile. Rzecz jasna, to jest już niewystarczające, jeżeli chcemy tworzyć całkiem profesjonalne materiały. Wtedy niewątpliwie celujemy w bardziej specjalistyczny sprzęt, jak GoPro Black.

Poznaj dodatkowe informacje-

kamerka go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to niesamowicie szybki oraz najwydajniejszy model kamery GoPro jaki powstał. Tego typu kamerka to przede wszystkim pełnowartościowy standard 4K o szybkości 30 klatek na sekundę. To jednocześnie nieosiągalne dla innego sprzętu tego rodzaju opcji zwolnienia materiału w jakości 1080p. Dzięki 120 klatkom na sekundę możemy otrzymać czterokrotne spowolnienie przy utrzymaniu pełnej płynności. Tego typu cechę na pewno docenią wszyscy profesjonaliści. Coraz bardziej powszechne stają się kamery na kask motocyklowy. O tego rodzaju kamerze warto pomyśleć tym bardziej z dwóch powodów.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie w następne linki. Po jakimś czasie zapewne wyszukasz coś atrakcyjnego.

Pierwszy to ochrona prawna, gdyż nagrywanie naszej jazdy jest w wielu sytuacjach niezbędne, aby udowodnić, iż nie zrobiliśmy nic złego. W czasie zdarzenia drogowego obraz zarejestrowany na kamerze będzie dowodem, kto popełnił wykroczenie. Kolejny powód jest również ważny – to uwiecznianie naszych podróży. Rozwój techniki doprowadził do miniaturyzacji kamery do takich rozmiarów, iż stały się faktycznie mobilne i możemy je zabrać właściwie wszędzie. Jednocześnie zapewniają świetną jakość obrazu.

motocykl

Autor: Luigi Rosa
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku kamery na kask motocyklowy najważniejszą rzeczą jest kąt widzenia, a mianowicie najlepiej 170 stopni. Wybór tego typu sprzętu jest całkiem spory i nie ma z pewnością trudności, aby ją zakupić, jednakże jeśli chcemy produkt bardziej sprawdzony i najlepszej marki, to dobrze rozważyć zakup, wspomnianej wyżej, kamery GoPro. Największym plusem tego typu sprzętu jest posiadanie trybu Superview i sześćdziesiąt klatek podczas nagrywania w jakości HD. Zdecydowanie jednak we wszelkich testach wygrywa GoPro czwartej generacji. Jej wielką zaletą jest możliwość nagrywania z rozdzielczością 4K. Oprócz wbudowanego modułu Wi-Fi komunikowanie się z kamerą może odbywać się przy pomocy systemu Bluetooth. Wynik, który może robić wrażenie to nagrywanie 120 klatek na sekundę z jakością Full HD. Taka kamera sportowa nie kosztuje mało, lecz zdecydowanie jest tego warta.