Jak prawidłowo należy trzymać przy sobie krótką broń, najczęściej spotykane odmiany kabur pistoletowych?

Posiadanie broni jest obwarowane dużą ilością przepisów i nie każdy może ją w legalny sposób mieć. Wręcz przeciwnie, liczba osób mogących zakupić ją legalnie naprawdę jest krótka, a przeciętny człowiek nie będzie miał żadnej szansy na to, żeby dostać zezwolenie.

Oczywiście z broni korzystać mogą odpowiednie mundurowe służby, w pierwszej kolejności wojsko i policja, a także w naprawdę wyjątkowych sytuacjach zwykli obywatele, na przykład przy jakimś poważnym i realnym niebezpieczeństwie. Bardzo rygorystyczne są także reguły dotyczące jej przechowywania i noszenia, tu także nie ma miejsca na udawanie amerykańskich kowbojów.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (http://hamsterpolska.pl/automatyczne-kosze-na-smieci-dragon/) również posiada równie ważne informacje – nie czekaj, tylko przeczytaj go.

W mieszkaniu broń należy przechowywać w zamkniętym sejfie, tak żeby dostępu do niej nie miały niepowołane osoby, a przy noszeniu należy ją mieć tak zabezpieczoną, aby nie wypadła lub nie została w prosty sposób przez kogoś wyciągnięta.

Jeśli chodzi o tę ostatnią rzecz najczęściej używane są różnego rodzaju kabury, mające kształt pokrowca zrobionego ze skóry lub innego materiału i przymocowanego w jakiś sposób do ubrania lub ciała. Generalnie kabury dzieli się na parę różnych typów. Pierwszym podziałem jest materiał, z którego są zrobione, i tu rozróżnia się odmiany sztywne, półsztywne i miękkie. Każdy z tych rodzajów będzie miał jakieś wady i zalety, przeważnie dobiera się je do oczekiwań noszącego i sytuacji, na jaką się je ubiera.

broń

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim podziałem jest miejsce przypięcia. Najpopularniejsze są kabury przyczepiane do pasa. Przede wszystkim one pozwalają na dyskretne trzymanie przy sobie pistoletu, a także zapewniają sporą wygodę przy użyciu. Ich właściciele cenią je za sprawność wyciągania broni i możliwość kontrolowania jej obecności, lecz w niektórych specyficznych przypadkach nie są najwygodniejsze.

Jeżeli przykładowo się będzie miało dużą ilość sprzętu ze sobą lub zajdzie potrzeba wyciągnięcia broni siedząc lub leżąc, to wtedy ujawniają się ich wady. W przypadku akcji bojowych, kiedy najistotniejsza będzie wygoda noszącego a nie to, czy broń będzie widoczna, dużo lepiej będą się sprawdzać kabury udowe. Noszone są one w formie specjalnych paneli, jakie przyczepia się paskami do uda użytkownika, przez co cały czas jest bardzo łatwy dostęp do pistoletu.

kabura

Autor: OrwellianStuff
Źródło: http://www.flickr.com

Zwłaszcza dobrze takie kabury będą się sprawdzać w przypadku posiadania większej ilości sprzętu, wtedy sięgnięcie po pistolet nie sprawia żadnych problemów.

Na filmach często zobaczyć także można broń noszoną na specjalnych szelkach, zakładanych na korpus pod ubranie. Tego typu kabury fobus są proste do ukrycia, zwłaszcza pod luźniejszą marynarką czy płaszczem, lecz dobywanie broni z nich nie należy do najwygodniejszych.