Jak działać, by przybliżyć się do sukcesu?

Wybór drogi edukacji oraz postanowienie o tym, w jaki sposób będzie wyglądała nasza przyszłość, nigdy nie jest niczym łatwym. Niewiele jest osób, które już w szkole posiadają na siebie pomysł i później z konsekwencją go realizują. Przeważnie prezentuje się to niestety całkowicie inaczej.

Po kilka razy mamy inne zdanie, posiadamy różnorodne pomysły, co do których nie jesteśmy na 100 procent przekonani. Sami nawet do końca nie wiemy, czy powinniśmy iść na studia, czy też może o wiele korzystniej będzie zakończyć swoją edukację wcześniej i wziąć się za pozyskiwanie wartościowego doświadczenia na rynku pracy. Pomysły miewamy bardzo rozmaite.

Jeszcze parę lat temu dla hips młodzieży było oczywiste to, iż po maturze kolejnym krokiem są studia. Z biegiem lat jednakże wszystko to się zmieniło. Wyszło na jaw, że wyższe wykształcenie wcale nie daje tak światłych możliwości, jak sądziło wielu ludzi. Zaczęto w związku z tym szukać innych pomysłów, opcji. Tak naprawdę żaden człowiek do końca nie zdaje sobie sprawy, co najlepiej robić. Nie ma gotowej recepty na sukces.

ludzie na studiach

Źródło: http://www.sxc.hu/

A kiedy już podejmiemy decyzję, iż chcemy uzyskać wyższe wykształcenie, musimy jeszcze wybrać odpowiedni kierunek. A to także zdecydowanie nie jest łatwe. Dużo w końcu mówi się o takich mniej oraz bardziej przyszłościowych. Z przeciwnej strony każdy z nas ma jakieś własne zainteresowania oraz predyspozycje. W dziedzinie, w której jesteśmy rzeczywiście dobrzy oraz jaką lubimy, mamy większą szansę na sukces aniżeli w takiej, która całkiem nas nie interesuje. Na przykład osoba, dla jakiej badania dylatometrem są niebywale nudne, nie odnajdzie się na fizyce bądź na chemii. Zaś taka, dla jakiej dylatometr Marchettiego (źródło) jest ekscytującym narzędziem, będzie się na zajęciach z nim związanych czuła jak w domu.

Krótko mówiąc, nie ma jednej odpowiedzi na to, jak funkcjonować, by nasza przyszłość odpowiednio się ułożyła. Jednakże zwykle opłaca się pójść za swoimi pasjami, aby je urzeczywistniać. Jeśli więc uwielbiasz języki – musisz studiować filologię obcą. Jeśli fascynuje Cię fizyka i wiesz, co to jest DMT (www) – zwiąż swoja przyszłość z tą właśnie dziedziną. Jeżeli z kolei uwielbiasz obliczenia – na pewno odnajdziesz się na matematyce. Później musisz tylko włożyć w to wszystko mnóstwo pracy, a sukces murowany!