Jak dobrać stanik sportowy? Na co w szczególności powinniśmy zwracać uwagę? Jakie parametry są najważniejsze?

Jak wybrać najbardziej właściwy biustonosz sportowy? Przede wszystkim powinniśmy dopasować tego typu biustonosz do rozmiaru biustu. Następnie, gdy mamy już dobrany biustonosz, trzeba sprawdzić kilka istotnych elementów, aby mieć pewność, iż piersi będą w nim bezpieczne, natomiast my będziemy czuć się komfortowo. Tylko najlepiej dopasowane biustonosze sportowe mogą zapobiec uszkodzeniom i deformacjom piersi podczas treningu. Dobrze więc pamiętać, o jak najbardziej dobranym wyborze.

biustonosz sportowy

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej istotną funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, zminimalizowanie jego ruchu, a to w tym celu, żeby zmniejszyć dość znacznie ryzyko występowania wstrząsów i przeciążeń w czasie wysiłku fizycznego. Naukowcy twierdzą, iż podtrzymujący biustonosz sportowy może amortyzować drgania oraz zmniejszyć ruchy biustu aż o siedemdziesiąt cztery procent. Żeby porównać dobrze wspomnieć, że normalny biustonosz zmniejsza tylko taki ruch o trzydzieści osiem procent.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link hotel ferreus, a dowiesz się większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

W okresie dość znacznego wysiłku fizycznego piersi są w stanie poruszać się z różną intensywnością oraz częstotliwością. Przykładowo podczas biegu biust może unosić się przy każdym kroku o dziewięć centymetrów. Oznacza to, iż nie za bardzo długi bieg o dystansie jednego kilometra to aż osiemdziesiąt cztery centymetry dla piersi. Piersi niestety nie mają mięśni, jakie byłyby w stanie je ochraniać przed tego typu wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, którą definiujemy więzadłami Coopera. Przez intensywnie ruchy ulegają rozciąganiu. To sprawia właśnie, że biust szybko traci jędrność i elastyczność, robi się też obwisły.

fitness

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Występują nawet takie przypadki, iż ulega powolnej deformacji. To proces którego nie da się cofnąć, ponieważ raz rozciągnięta tkanka nie wróci do wcześniejszej postaci. Dlatego więc więc biustonosze sportowe są tak wysoko zabudowane, a jednocześnie zrobione są z grubego materiału. To sprawia, iż bardzo dobrze stabilizują piersi, zapobiegając ich rozciąganiu. Dodatkowo taki biustonosz modeluje piersi i zapewnia im właściwy kształt. Jak mamy w planach treningi albo wiele ćwiczymy i zauważamy zmiany, to na pewno dobrze go kupić. Najlepiej w fachowych sklepach, gdzie można znaleźć inne ciekawe części odzieży jak body damskie.