Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?

Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to podstawa ubioru łowcy zwierząt i tych którzy pracują w lasach. To dla tych ludzi w przygotowaniu sklepów znajdziemy katalogi z odzieżą, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami z przeznaczeniem typowo leśnym. Ludzie lasu: najczęściej leśnicy, (straż leśna), a głównie myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której nigdy nie da się do końca zrozumieć.

polowanie

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do natury, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w ubraniach i akcesoriach, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Odcienie kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich przydatnych rzeczy to przede wszystkim mozaika i paleta leśnej zieleni.

Polowanie to sposób na życie, ewentualnie pasja weekendowa, która wiąże się z pewną dozą ryzyka. Starcie człowieka i jego lufy karabinu myśliwskiego ze zwierzyną pokroju dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Łowca nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierząt, choćby mając skuteczne wabiki, niezawodny sprzęt i ubrania świetnie maskujące – tutaj.

Nie da się przewidzieć jak zachowa się tropione zwierzę, co sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, przysłowiowo, mieć oczy szeroko otwarte. Stąd też kompletne wyposażenie odgrywa u myśliwych istotną rolę. Sięga to nawet bielizny, zwykle termo aktywnej, która jest projektowana w kolorach leśnej zieleni. Kurtki myśliwskie muszą być głównie ciepłe i dopasowane do parametrów strzelca.

Za egzemplarze z wysokiej półki przeznaczone do noszenia właśnie myśliwym chętni zapłacą nawet do dwóch tysięcy złotych. Cienkie kurtki z polaru dostaniemy już od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (zalety kamizelki przydadzą się na ciepłe dni lata) w sklepie poproszą o kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy amatorskimi myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych – odzież i sprzęt który nosimy powinny być relatywnie wysokiej jakości, w barwach maskujących, które dopasowują człowieka do przyrody. Te zabiegi nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także komfort przy długich rajdach.

Jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do tej strony (https://questfe.pl/) – tam znajdziesz interesujące informacje, które są szczegółowym omówieniem tego zagadnienia.

Człowiek zawsze był, jest i będzie częścią natury, nigdy kierownikiem i tego warto się trzymać.