Jak często najlepiej oczyszczać i wymieniać filtry Hepa?

W obecnych dniach jest dużo spraw, które codziennie zaprzątają nam głowę. Nieważne, czy to sprawy bardzo ważne, czy też takowe, o których istnieniu możemy prędko zapominać.

Wszakże należałoby czasami przyjrzeć się bliżej sprawom, które zdają się nam napraWDę niepotrzebne.
lampka biurowa

Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zastanawiamy się co to są filtry Hepa, wręcz nie wiemy do czego one służą. Otóż filtry Hepa mogą być filtrami otoczenia, które stosowane są w lożach oraz pomieszczeniach do roboty w środowisku jałowym. Są one wytworzone ze szkła spiekanego i zatrzymują prawie wszystkie nieczystości mechaniczne, a także zarazki i wszelkie wirusy. Filtry Hepa są stosowane m.in. w odkurzaczach. Najprościej mówiąc filtry Hepa, to filtry które służą do dezynfekcji otoczenia. Oraz to akurat przy kupowaniu odkurzacza możemy mieć do czynienia z tą nazwą.
Należy się zadumać które filtry Hepa wybierać do swojego zastosowania. Mamy do czynienia z filtrami najczęściej oznaczonymi numerami. Im większy numer, niniejszym filtracja w takowym filtrze jest bardziej skuteczna. Najwłaściwiej jest dobrać filtr oznaczony literą H, gdyż jest on najlepszy dla alergików. Moment aby zadumać się, kiedy oczyszczać takie filtry Hepa. Jeśli producent informuje odbiorcę że taki filtr można oczyszczać, to należy to robić wyłącznie wtedy. Jeśli zaś wytwórca takiej informacji nie daje, to filtr po prostu trzeba wyrzucić i zakupić nowiutki. Jeśli można oczyszczać filtry Hepa, to musimy to robić bardzo delikatnie tak, aby go nie uszkodzić. Po wyjęciu go z przykładowo odkurzacza należy usunąć z niego wszystkie włosy, sierść oraz dokładnie go przemyć.

Trzeba tak robić również w filtrach do odkurzacza (końcówka do odkurzacza) jak oraz w filtrach do klimatyzacji. Filtry Hepa należałoby czyścić raz na rok albo raz na połowę roku. Gdy zamierzamy używać filtry Hepa w odpowiedni wariant, będziemy z nich niezwykle usatysfakcjonowani.