Gra, która dzięki ciekawemu pomysłowi doczekała się kolejnych serii

Gra, która zadebiutowała na rynku w 1933 roku i święciła triumfy pośród ogromu graczy. Stała się dosłownie i w przenośni strzałem w dziesiątkę. Dosłownie, bo to modelowa strzelanka, która jest najbardziej znaną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo wiele osób po prostu ją kupiło. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła odgrywa bardzo duże znaczenie. Ludzkość opanowała wiele planet m.in. Marsa oraz jego satelity. Na skolonizowanym Marsie stworzono bazę wojskową, trafia tam główny bohater, czyli postać, którą możemy prowadzić.

Scena z gry

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Główna postać to buntownik z wyboru, nie chciał strzelać do cywilów, w szarpaninie zabił oficera i za karę trafił właśnie do bazy wojskowo-badawczej na jednym z satelitów, który ma być poznany i dzięki któremu ludzkość ma skolonizować inne układu słonecznego, oraz całkowicie inne wymiary. Na początku wszystko idzie całkiem dobrze. Jednak na jednej z satelitów Marsa dochodzi do wypadku. Z bramy do innego wymiaru przechodzi do świata ludzi jakiś potwór, bestia – mniej więcej tego typu wiadomości dostają ludzie z drugiej bazy wojskowej. Łączność zostaje zerwana, a my wraz z grupą żołnierzy mamy dowiedzieć się, co się wydarzyło. Doom składa się z 3 etapów, a każdy liczy po osiem poziomów, ciężko, więc mieć, choć chwilę na nudę. Ta gra, doprowadziła do tego, że ciężko było pozostałym firmom ją przeskoczyć. Nowatorskie, jak na tamte czasy, rozwiązania graficzne, sterowanie postacią, cała oprawa graficzna jak i świetna fabuła wyprzedzały tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze domagali się kolejnych odsłon tej genialnie wymyślonej gry.

Kolejna gra, która spowoduje, że nie będziemy chcieli odejść od komputera

Thedas jest pogrążony w chaosie, a jak wiemy, jeśli jest chaos niezbędny jest ktoś, kto nad tym chaosem zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden jeszcze się nie pozbierało, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. Dzięki temu połączono dwie gry, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z wielu wymiarów i należy to jakoś uporządkować. Jak wiadomo na czele Inkwizycji jesteśmy my, czyli główny bohater tej gry. Będąc przywódcą organizacji mamy bardzo odpowiedzialne zadanie – mamy doprowadzić do ładu i porządku. Będziemy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.

Nasza moralnośćpodejmowane przez nią decyzję, będą miały ogromny wpływ na to, co potem wydarzy się w grze. Akcja inaczej będzie toczyła się po podjęciu dobrej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy popełnimy błąd.

Jeśli zainteresował Cię zaprezentowany problem, odwiedź serwis fartuchy ochronne, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoją wiedzę.

W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najlepsze z dwóch serii i dorzucił do tego jeszcze kilka bardzo ciekawych opcji. Świetna fabuła, zaskakująca precyzją oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.