Czym jest prawdziwa elegancja czyli niebezpieczeństwa i pułapki jakie się wiążą z brakiem umiaru i przesadą.

Elegancja to nie tylko świetnie zrobiony make-up czy doskonale dopasowany ciuch z ostatniej kolekcji któregoś ze znanych projektantów. Elegancja to w pierwszej kolejności umiejętność zadbania o swój wygląd w taki sposób, by ograniczyć nieuchronny niestety upływ czasu a także podkreślić atuty, które się posiada, odwracając tym samym uwagę od niedoskonałości. O ludziach, jakim ta sztuka się udaje mówi się, że mają klasę.

kobieta po testowaniu kosmetyków

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Warto dodać, że ten przywilej wcale nie musi być zależny od stanu posiadania, bowiem dbałość o własne ciało raczej być nie powinna wiązana z częstymi wizytami w salonie kosmetycznym na coraz to nowych zabiegach, o odwiedzinach w innych klinikach nie wspominając. Wiele kosmetycznych zabiegów wykonywanych w coraz bardziej licznych gabinetach odnowy biologicznej można z powodzeniem wykonywać samodzielnie w zaciszu domowym przy użyciu naturalnych i wcale nie takich drogich preparatów.

Wszelkie maseczki, do jakich używa się startych na tarkach miąższów owocowych, miodu, jogurtu czy zmielonych i zaparzonych ziaren z kawy są nie tylko zdecydowanie tańsze, lecz i skutecznością wcale nie powinny odbiegać od najnowszych osiągnięć kosmetologicznych, jakie w reklamach telewizyjnych oferują coraz to nowe syntetyczne rozwiązania niemal wszystkich kłopotów.

Wszelkie kosmetyki do ciała należy więc rozsądnie wybierać, dbając o to, by przede wszystkim odpowiadały one aktualnym potrzebom skóry, a nie wyimaginowanym problemom, które bez przerwy będą podpowiadać najróżniejsi marketingowcy. Wtedy każdy zabieg może przynieść rzeczywiście widoczne rezultaty, a ciało powinno odpowiedzieć poprawą wyglądu i ogólnej kondycji. Artykuł dzięki uprzejmości:

Słodkie mini maski REF

Autor: REF
Źródło: REF

Skóra obciążona nadmierną ilością kosmetyków cale nie będzie się stawać idealna. Wręcz odwrotnie, zaczyna się buntować przysparzając coraz to nowych problemów. Wówczas najlepszy nawet strój i świetne wody toaletowe nie pomogą zatrzeć dużego przemęczenia, a czasem wręcz zaniedbań. Jednak jeżeli się postara zachować równowagę, to da się właściwie się prezentować przy normalnym użyciu najróżniejszych kosmetyków.