Czy faktycznie historia jest nudna?

Bardzo często ludzie, także na nieszczęście Polacy, najzupełniej deprecjonują znaczenie historii. Ciężko tak naprawdę niektórym ludziom się przesadnie dziwić, bo jeżeli kompletnie nie przepadają za historią, mają święte prawo tak rozumować. Jednak nigdy nie można zaakceptować takiej postawy! W takim razie: co zrobić, aby historia wśród naszych rodaków była modniejsza?

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Ciężkie pytanie, lecz generalnie zapewne jakieś relatywnie sensowne wnioski można wyciągnąć. Najważniejsze jest szkolnictwo. A więc jeśli polskich uczniów będą nauczali porządni historycy, ci ludzie, którzy orientują się jak zaszczepić młodzieży miłość do historii, to po prostu dostrzeżemy, że po pewnym czasie z całą pewnością świadomość historyczna będzie na lepszym poziomie. I to jest niesamowite, czyż można na przykład wyobrazić sobie inteligentny dialog kultur (o tym na ), jeśli zdecydowana większość osób w zupełności nie kojarzy nawet najistotniejszych pojęć historycznych?

To generalnie interesujące zagadnienie – jak Polacy mogą lepiej dogadać się z np. Żydami? Choć akurat polski antysemityzm to zagadnienie trudne do rozstrzygnięcia – nie można powiedzieć, że w innych krajach ludzie są dużo mniejszymi antysemitami, to jednakże fakty są takie, iż dosyć ciężko jest się nam porozumieć. I nie chodzi wyłącznie o barierę językową. Bardzo często praktycznie nic nie wiemy na temat Żydów. Nieco suchych faktów i dużo stereotypów. I dlatego popularnościącieszą inicjatywy jak np.

Ten artykuł, który teraz analizujesz posiada ciekawe dane, ale jeśli chcesz zdobyć pokrewne informacje na opisywany wątek, to sięgnij po szczegóły (http://www.virtuvia.pl/).

szkoła żydowska Etz Chaim, bo wypadałoby, abyśmy wreszcie poznali Żydów. Chociaż naturalnie Żydzi powinni poznać również nas. O tym także należy pamiętać!

Interesującym pomysłem, dzięki to któremu wreszcie historia może przestać kojarzyć się młodym ludziom z wszechobecną nudą jest popularyzacja jakże interesujących filmików zamieszczanych w serwisie Youtube. Można w sumie powiedzieć, że jedna seria filmów, oczywiście tych wartościowych, w wielu przypadkach daje dużo więcej pozytywnych efektów, aniżeli nudne lekcje w szkołach. Kogo interesują lekcje historii przeprowadzane w szkołach? Ogólnie tylko zapaleńców! Gdy w grę wchodzą filmy na Youtubie, najczęściej jest tak, że potrafią zaciekawić również osoby, które tak naprawdę nie mają większego talentu do historii!