Czy dobrze jest kupować audiobooki? Jakie mamy rodzaje tej książki mówionej?

Audiobook to inaczej mówiona książka, czyli nagranie dźwiękowe, jakie ma odczytany przez lektora tekst jakiejś publikacji książkowej. Tego rodzaju książka jest zachowana najczęściej na płycie kompaktowej lub mp3, coraz rzadziej spotyka się ją w formie kasety magnetofonowej. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej zainteresowanie audiobookami stale wzrasta, możemysię spodziewać, że i takie same tendencje dostrzegalne będą i Polsce.

Audiobooki spotkać możemy w czterech odmianach. Pierwszą z nich jest syntezator mowy. Jest to na pewno najsłabszy rodzaj słuchowiska, z pewnością denerwujący na dłużej. Wybrać go powinniśmy, jak nie mamy innego sposobu, jak nie istnieje inny sposób na kupno interesującej nas książki. Kolejnym typem jest lektor. Wyważony, spokojny głos lektora jest najbardziej odpowiedni w książkach naukowych, poradnikowych czy biznesowych.

Ciekawią Cię zamieszczone tutaj informacje? To świetnie – cieszy nas to! Wejdź zatem do następnej strony i doczytaj także (https://www.domsenioramarconi.pl/prywatne-domy-opieki-dolnoslaskie/) świeże wpisy.

Nie jest dobry za to w literaturze pięknej, bo jest zbytnio małe zaangażowanie emocjonalne. Jeżeli natomiast chodzi o literaturę piękną, najlepszy będzie głos aktora.

telefon ze słuchawkami

Autor: athriftymrs.com
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując książkę nie powinniśmy się sugerować tym, czy lubimy czy nie konkretnego aktora. Jego głos w takiej książce, a gra aktorska na scenie, to całkowicie dwie osobne kwestie. Niejeden aktor, za jakim przepadacie może was rozczarować, w ten sposób, aktor całkowicie nieznany albo taki, którego nie preferowaliśmy może was faktycznie miło zaskoczyć. Coraz częściej pojawia się także audiobook, w którym to autor czyta własną książkę. To chyba najlepszy sposób na książkę czytaną. Powstaje coraz większa ilość tego rodzaju publikacji, gdyż jest nimi spore zainteresowanie.

Można znaleźć publikacje z każdej dziedziny, od nieskomplikowanych poradników przez książki sensacyjne, po bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam tutaj. Nowe audiobooki są rewelacyjne jakościowo, dobrej jakości dźwięku. Na rynku jednak odnajdziemy również audiobooki tworzone dla niewidomych dawno temu, gdyż w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Możemy je dzisiaj nabyć, gdyż są przekonwertowanie na format mp3. Jednakowoż, od tych publikacji wymaga się cierpliwości, ponieważ kiepska jakość i słaby dźwięk sprawiają, iż tego rodzaju publikacje są dla prawdziwych pasjonatów.