Czemu jumping fitness to wspaniały sposób na piękną sylwetkę? Do jakiego miejsca warto się udać, aby w ten sposób poćwiczyć?

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze są ćwiczenia na trampolinach, które można określić jako jumping fitness. Tego rodzaju ćwiczenia się naprawdę efektywne, stanowią ogromny wydatek energetyczny dla każdego ćwiczącego.

Zegar ścienny wskazówki NEXTIME

Autor: NEXTIME
Źródło: www.decosalon.pl
Mają same mocne strony, wzmacniają, ale i kształtują mięśnie, wysmuklają ciało, zwłaszcza w “problematycznych” partiach ciała jak pośladki i uda.
Jumping fitness, przez niektórych określany też jako jumping frog, jest specjalnie stworzonym zestawem ćwiczeń kardio, jakie pomagają uzyskać ciekawszą sylwetkę. Szybko się do tego przekonujemy, ponieważ nie musimy się mierzyć z trudnymi zadaniami, jak na siłowni, w tym miejscu najzwyczajniej w świecie… skaczemy na trampolinie. To sprawia, iż u takich aktywnych osób uwalniają się wielkie ilości endorfin, a one jak wiadomo wpływają na uczucie radości i pełnego relaksu.
jumping szczecin

Autor: Tatralandia
Źródło: www.tatralandia.sk
ogród

Autor: Keira McPhee
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każda z trampolin nadaje się do tego rodzaju ćwiczeń, powinna być specjalna – na przodzie posiadać metalową rączkę, jaka pomaga zachować równowagę podczas skakania. Konstrukcja jest stalowa, ma kształt sześciokąta, waga trampoliny zaś nie jest większa niż dwanaście kilogramów. Trening takiego typu prowadzony jest przez wykwalifikowanych trenerów, aby ćwiczenia były z jednej strony odpowiednio zabezpieczone, z drugiej, żeby efekty były błyskawicznie zauważalne.

Jeśli mamy plany, by prędko zrzucić kilka kilo, a jednocześnie, żeby poczuć się wspaniale na co dzień, powinniśmy skorzystać z tego typu formy ćwiczeń, jaka jest jakby zabawą, co jeszcze mocniej powinno zachęcać do takich ćwiczeń.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (https://artogrodowe.pl/21-kule-betonowe) podobne materiały – one również są wartościowe.

Ważne także jest to, że praktycznie w każdym dużym mieście oferowane są takie trampoliny, a zwłaszcza jak jumping Szczecin ma wiele do zaoferowania w tym temacie.