Angielski jawi się jako być albo nie być, czyli obecnie trzeba go znać. Jak najlepiej się go nauczyć?

Używanie języka angielskiego to dzisiaj coś oczywistego. Przynajmniej tak to się prezentuje w wielu miejscach. Język angielski obecny jest w biznesie, polityce czy sporcie, spotykany jest w wielu miejscach i z pewnością nie da się od niego uciec.

Nauka

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych kręgach to takie powszechne, jak mówienie w naszym rodzimym języku. Nie ma co się dziwić. Angielski to język międzynarodowy, tak więc wszystkie materiały, książki, wiadomości, wszystkie najistotniejsze informacje są w języku angielskim. Nic z tym nie zrobimy, bo tak jest ułożony świat. Pomimo to, być może kiedyś odmienny język będzie rządził, na przykład chiński, wtedy zapewne będziemy z tęsknotą wspominać jaki to prosty był ten język angielski.

Nim jednakże to nastąpi na pewno jeszcze minie sporo czasu, więc oczywista jest sytuacja, iż to angielski jest najbardziej istotnym językiem na świecie. Zawsze zresztą tak było, że istniał jakiś najbardziej istotny obcy język, którym wszyscy się posługiwali. Kiedyś była to łacina, następnie francuski, dzisiaj jest to język angielski. Chociaż coraz większa liczba ludzi deklaruje się, że zna ten język, to jednakże, nie prezentuje się to tak obiecująco.

Nam Polakom wcale nie jest tak łatwo nauczyć się tego języka jak na przykład Niemcom. Po prostu to inna grupa językowa, więc trzeba przełamać wiele barier, a co najbardziej dojmujące – trudno nam mówić po angielsku z dobrym akcentem. To zresztą, nie jest tak bardzo istotne, gdyż liczy się komunikacja.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób mówi swoim akcentem, lecz jeśli jest on zrozumiały, to nie ma problemu. Wiele osób chce albo powinno rozpocząć się uczyć tego języka. Jak to zrobić? Istnieje naprawdę sporo możliwości – bardzo dobrze sprawdzają się proponowane w "Karteczkach" kursy audio na płytach cd z języka angielskiego z zakresu prawa i medycyny. Dzięki temu jesteśmy w stanie się osłuchać w tym języku. Jesteśmy w stanie usłyszeć, jak wymawia się wiele słów. Niezwykle pomocne są również konwersacje, najlepiej z native speakerem. Czy warto zapisać się na kurs? Na pewno warto, jednakże powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania, czy faktycznie mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z powodzeniem uczy się samemu w domu, lecz musimy mieć do tego wiele samodyscypliny i regularności. Jeśli jednak zdecydujemy się na kurs to dobrze pójść na lekcję próbną, by zobaczyć, czy faktycznie wszystko jest okej. Jednocześnie koniecznie trzeba się uczyć słówek, wtedy będziemy posiadali większy zasób słownictwa.