Znajomość języka angielskiego coraz częściej okazuje się być nie jedynie zaletą, ale wręcz koniecznością w życiu osobistym i zawodowym

W związku z tym już jakiegoś czasu kładziony jest ogromny nacisk na wychowanie wielojęzyczne w Polsce. Język angielski jest „językiem świata” od dziesięcioleci. Niemal niemożliwym jest znaleźć kraj, w którym nauka języka angielskiego stała się oczywistością.

rodzice

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym razie korzyści pochodzące z nauki i poprawnego opanowania tego języka są niezwykłe i trudno jest je zlekceważyć. Jeżeli nie znasz języka kraju w którym jesteś, po prostu spróbuj rozmawiać po angielsku. Wśród wielu aglomeracji w świecie, w których codziennie na ulicy słychać język angielski Warszawa Moje źródła jest tylko jedną spośród stolic Europy. W każdym mieście w całym świecie, ktoś, znający język angielski nie ma żadnego kłopotu z dogadaniem się. Ale co będzie, jeżeli wcale nie potrafisz wypowiedzieć wyrazu? Może się to skończyć ogromną katastrofą, pozostanie zawsze mowa ciała. Bardzo często osoby odwiedzające Polskę przyswoiły sobie elementarne zwroty z przewodników turystów. Nie rzadko mogą nas zaskoczyć mówiąc „dzień dobry”. Wiedzą jak ważny jest język a więc cenią sobie znajomość języków.
monitor i klawiatura

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Niemal obligatoryjnym językiem w przedsiębiorstwach w całej Europie jest angielski. Wśród wielu stolic gdzie konieczny jest angielski dla firm Warszawa Znajdź to zajmuje wyjątkowe miejsce. To w Warszawie znalazło wszak swoje miejsce grono międzynarodowych przedstawicielstw i korporacji. Nie dziwi, że w tym mieście jak w żadnych pozostałym przywiązuje się ogromną wagę do publikacji w tym języku.

Olbrzymia ilość publikacji medialnych, gazet, stron internetowych jest w języku angielskim. Jeśli mamy potrzebę poznania wiadomości ze świata, zawsze mamy możliwość nabyć gazetę lub włączyć portal internetowy, aby je zdobyć.