Wyjeżdżasz w góry i chcesz mieć fantastyczną pamiątkę? Postaw na kamerę sportową

Jeszcze nie tak wcale dawno temu temu duża gruba Polaków wolała bierne spędzanie wolnego czasu. Stawialiśmy na oglądanie telewizji oraz granie na komputerze. Obecnie sytuacja ta wygląda całkiem inaczej. Duża grupa osób wyjeżdża na weekendowe wypady bądź trwające nieco dłużej urlopy, w czasie których spędza czas w sposób aktywny. Wśród miejsc chętnie wybieranych wymienić trzeba góry.

dron

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com
Zwolennicy wyjątkowych pamiątek z własnych wyjazdów bez wątpienia słyszeli już o czymś, co określane jest jako dron GoPro Karma – to świetny sprzęt. O tym wielkimvciekawym wynalazku można było dowiedzieć się pod koniec minionego roku. Aktualnie dron GoPro Karma to marzenie znacznej części osób, które cenią sobie niecodzienne pamiątki z wakacji. Kamery sportowe to aktualnie wuelki hit wśród wszystkich tych, którzy decydują się na białe szaleństwo, skaczą na bungee czy decydują się na snowboard. Poleca się je także osobom stawiającym na raczej pozbawione szaleństwa wędrówki po górskich szlakach. Właściwie wyposażona kamera o charakterze sportowym pozwoli nie tylko wykonać świetne zdjęcia, ale również nakręcić film.

Podczas jazdy na nartach lub wędrówki górskimi szlakami można przymocować ją do kasku czy chociażby plecaka i po prostu włączyć. Wszystko zrobi się bez naszego udziału. Kamery sportowe to spory wydatek, ale obecnie ich ceny wyraźnie spadają. Dzięki temu coraz częściej mogą pozwolić sobie na ich zakup zwykli zjadacze chleba, którym zależy zwyczajnie na tym, aby ze swojego wyjazdu przywieźć niezwykłą pamiątkę.

kamera go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Filmiki nagrywane kamerami sportowymi są wyjątkowo naturalistyczne. Określony kąt ujęcia sprawia, że podczas oglądania takiego filmu można przez moment poczuć się tak, jakby było się znowu w określonym miejscu w idealnym centrum wydarzeń. To właśnie za tą cechę najbardziej doceniane są kamery sportowe, których sprzedaż z miesiąca na miesiąc rośnie, jak w przypadku tych kamer sportowych. Bez wątpienia trend ten naprawdę długo będzie się utrzymywał. Teraz bowiem duża grupa osób lubi pochwalić się tym, jak wyglądał ich urlop. A kamera kamery szpiegowskie sportowa nadaje się do tego celu bardzo dobrze. Idąc dalej, nakręcone nią filmiki można natychmiast wstawiać na swoim koncie na serwisie społecznościowym. Dostępne dzisiaj kamery sportowe wyposażone są bowiem w możliwość bezprzewodowego łączenia się z globalną siecią komputerową. To jeszcze bardziej zwiększa możliwości ich zastosowania.