Wyjątkowe chwile – sposoby na ich zachowanie?

Zatrzymywanie ważnych chwil było dla ludzi istotne od zawsze. Niegdyś robiono to, tworząc obrazy. Aktualnie już posiadamy na szczęście dużo łatwiejsze i szybsze możliwości – można po prostu robić zdjęcia oraz kręcić filmy. Zaczęło być to możliwe jednakże dopiero kilkadziesiąt lat temu. Wówczas wyłącznie w formie czarno-białej. W niniejszym czasie kamery oraz aparaty posiadali jedynie specjaliści. Były one drogie i mało kogo było na nie stać. Z tego powodu uwieczniano wyłącznie faktycznie istotne okazje, takie jak śluby, chrzciny lub pogrzeby.

kamerka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze osoby mają zatem niewiele zdjęć ze swojej młodości. Powoli zaczęło się to zmieniać. Już dwadzieścia lat temu aparat fotograficzny gościł we właściwie każdym polskim domu. Jednakże początkowo działały one całkowicie inaczej aniżeli obecnie. Żeby zrobić zdjęcie, trzeba było posiadać rolkę, którą potem zanosiło się do fotografa, aby ją wywołał. W aktualnych czasach jest to zdecydowanie prostsze. Posiadamy aparaty cyfrowe, jakimi można zrobić zdjęcie w przeciągu zaledwie chwili, a potem z miejsca obejrzeć ujęcie oraz zdecydować czy nam się ono podoba, czy nie. Niektórzy dysponują znakomitym sprzętem, takim jak np. zapowiadany GoPro Karma (zobacz najnowsze informacje: ), lecz tak naprawdę tego rodzaju aparaty są dzisiaj wbudowane w każdą komórkę. Wykonujemy zatem znacznie więcej zdjęć niż wcześniej, aniżeli jeszcze te dziesięć czy nawet 5 lat temu. „Pstrykamy” tak naprawdę na co dzień, w zupełnie zwyczajnych sytuacjach. Mamy sposobność, by takie fotografie z miejsca wysłać swym przyjaciołom czy podzielić się nimi ze znajomymi na serwisach społecznościowych.

kamera sportowa

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami jednakże trafia się, iż aparat umieszczony w telefonie nam nie starcza. Nie ma w tym nic dziwnego – przecież zazwyczaj nie są one zbyt dobrej jakości. Na co dzień może i są właściwe, lecz już przy szczególnych okazjach – niestety raczej nie. Z tego powodu wciąż nie odchodzą do lamusa lepsze aparaty czy też np. kamery ukryte kamery sportowe, które pozwalają nam osiągnąć szczególnie wysoką oraz rzeczywiście wyjątkową jakość nagrywanych materiałów. Ich kupno jest powiązane z reguły z dosyć dużymi kosztami, ale to i tak nie zniechęca miłośników pięknych fotografii oraz zapierających dech w piersiach filmów. Przecież czego się nie robi, aby zatrzymać swe najlepsze wspomnienia?