Wszystko co chciałbyś wiedzieć o wagosuszarkach

Jest szereg miejsc, w których sprawdza się masę produktu przed poddaniem ich procesowi suszenia oraz po. Niegdyś radzono sobie z tym problemem w sposób opisany poniżej: dokonywano pomiaru wagi surowca, potem suszono go przez kilka godzin, na koniec ważono ponownie. Postępowano tak, aby ocenić jego wilgotność. Ale tego rodzaju metoda była dość zawodna. Bywają czasem okoliczności, w których czas jest bardzo istotny, a parę godzin klasycznego suszenia surowca nie działało na korzyść prowadzonych działań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.

wagosuszarka

Źródło: wagi-elektroniczne.pl

Składa się ono z charakterystycznych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe elementy klasycznej wagi, powiadamiające użytkownika o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Mieści się w miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej wkłada się badane surowce. Za pomocą tego urządzenia, z wykorzystaniem procesu termograwimetrii (ubytek wagi materiału w trakcie ogrzewania go), weryfikowana jest różnica pomiędzy mierzonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie produktu, a jest wymagane w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być istotna np. przemysł.Sklep internetowy wagi-elektroniczne.pl ma propozycję ujmująca tego typu urządzenia, pochodzące od znanych europejskich producentów. Odznaczają się one porządnym wykonaniem oraz wysoką dokładnością w przeprowadzanych na nich badaniach. Oprócz tego w ofercie znajdzie się potrzebna termiczna drukarka (dzierżawa kserokopiarek) do wagi (więcej na ).

Na szczególną atencję zasługują wagosuszarki firmy KERN. W tym sklepie stanowią one największą cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one przede wszystkim zakresem temperatur, w jakich należy dokonywać pomiarów. Standardowo, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Ale firma KERN oferuje dwa urządzenia z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 umożliwia pomiar w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Stąd są one tak mocno sugerowane klientom.

Ponadto, internetowy sklep wagi-elektroniczne.pl oferuje także te urządzenia zrobione przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt ma charakterystyczny i bardzo innowacyjny wygląd. Oprócz tego jest bardzo prosty w obsłudze. Dodatkowo w asortymencie mieszczą się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.

Posted in Bez kategorii