Własna książka: jak ją opublikować, nie wydając fortuny?

Od marzenia na napisanie książki wiedzie daleka droga do jej wydania. Aby odniosła ona sukces, musi być nie tylko odpowiednio napisana, ale również dobrze wydrukowana.

Wydanie własnej książki jest w naszych czasach realne bez pośrednictwa specjalistycznej firmy. Sporo wydawnictw niechętnie decyduje się na to, by wydać książki młodych, mało znanych autorów. Musi ona być naprawdę wspaniała, aby wydawnictwo zechciało inwestować jakąś kwotę pieniędzy początkowo na jej wydruk, a następnie w jej dystrybucję – czytaj więcej . Dzisiaj można drukować książkę pomijając pośrednictwo wydawnictwa. Działające na rynku drukarnie cyfrowe są w stanie zaoferować tani druk książek nawet osobie, która wydaje pierwszą książkę. Tani druk książek pozwala na wydanie książki w dowolnej ilości egzemplarzy. Jednak za jej druk będziemy musieli płacić sami.

Poczytaj więcej na ten temat (tablicowo24.pl/kategorie/gabloty) innego tego typu wpisu – są na tamtej stronie zamieszczone niesamowicie użyteczne informacje, które z pewnością docenisz w praktyce.

To również na nas, jako autorachbędzie spadał cały proces powiązany z jej sprzedażą. Ale napisanej i samodzielnie wykończonej książki wcale nie musimy sprzedawać, możemy jej egzemplarze rozdać w kręgu znajomych, czy rodziny.

książka

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydana swoim nakładem książka będzie mogła otrzymać w drukarni numer ISBN. Z takim numerem ma ona szansę trafić do bardzo profesjonalnego obiegu wydawniczego. Cena drukowania zależna będzie mimo wszystko od ilości egzemplarzy. Ich będzie ich mniej, tym za drukowanie swojej książki jej autor będzie musiał więcej zapłacić. Dla drukarni nie ma znaczenia, czy chcemy wydrukować powieść, czy tomik poezji. Na konkretne życzenia klientów jej pracownicy zajmą się nawet projektem okładki. W ramach zwyczajnej usługi można liczyć na projekt graficzny oraz topograficzny oraz na dobrze przeprowadzoną korektę. Nakład może być dowolny w zależności od oczekiwań, autorowi zostaje jedynie dobranie rodzaju druku. Do wyboru mamy wydruk oraz cyfrowy. Oba odznaczają się nieco innymi parametrami.

Wydrukowanie swojej książki to dla sporej grupy osób to duże marzenie. Można wiedzieć, że może one naprawdę się spełnić. Trzeba jedynie postawić na niezwykletani druk książek, który dzisiaj jest naprawdę na wyciągnięcie ręki. Znalezienie drukarki realizującej niedrogi druk naprawdę nie jest skomplikowane. Pod warunkiem, że naprawdę chcemy.