Urządzasz wesele? Nie zapomnij o pięknych ozdobach na aucie, którym pojedziesz do kościoła

Kiedy starania do ślubu idą pełną parą, nie przestać pamiętać również o małych detalach, takich jak dekoracje kluczowych miejsc, jak i także wielu przedmiotów. Może dla nielicznych przyszłych małżonków, są to kwestie czasami niezbyt ważne, to mimo wszystko warto zastanowić o ostatecznym wyglądzie całej oprawy.

bukiet weselny

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę wszystko zależy od gustu państwa młodych. Niektórzy bowiem przepadają za przepychem, inni natomiast wolą skromne dodatki, które nie zakrywają połowy maski, a jedynie dodają uroku pojazdowi ślubnemu. Bez względu na charakter dekoracji musi być ona praktyczna. Co to znaczy? Należy ją mocno zamocować, by nie ześlizgnęła się podczas jazdy oraz nie przeszkadzała kierowcy, co byłoby nierozważne oraz zagrażałoby bezpieczeństwu również innych uczestników ruchu.

Kluczowym elementem wpływającym na podjęcie decyzji ma klimat i kolorystyka sali weselnej. To ona nade wszystko narzuca nam styl, jakiego koloru będziemy musieli się trzymać, chyba że jest to niezrównanie luksusowa sala, w której nic się nie odznacza. Bez znaczenia od rodzaju i barwy ścian, każdorazowo sprawdza się kolor biały, zwłaszcza, jeśli panna młoda wybierze białą sukienkę. Biały kolor jest lekki, rozświetla salę i dodaje cudownej lekkości.

Po drugie dekoracje samochodu powinny być dostosowane do modelu samochodu. Niektóre pojazdy same w sobie są już na tyle atrakcyjne, iż nie potrzebują żadnych dodatków. Zawsze jednak można wybrać np. urokliwe wstążki na klamki. Jakie oprócz tego dekoracje weselne- przykładowo weselne Katowice można wykorzystać? Wybór jest naprawdę duży – od balonów po żywe albo sztuczne kwiaty, jakie dużo łatwiej przytwierdzić do samochodu. Wiele panien młodych uwielbia jednak żywe kwiaty, które są bardziej urokliwe – pachną i po prostu ładniej się prezentują.

Doskonałe będą małe bukieciki na stołach, białe tiule na krzesła i takie same obrusy, ponieważ biel to bez wątpienia elegancki kolor. Biały kolor idealnie łączy się z pudrowymi kolorami, m.in. różem, wrzosem, lawendą czy brzoskwinią. Można wpleść takie dodatki, by ubogacić kolorystkę dekoracje zimowe i dodatkowo uczynić ją bardziej przyjemną. Jeśli myśli się o bardziej wyrazistych barwach, pamiętajmy, aby pasowały do naszej stylizacji i nie gryzły się z salą, w której przygotowujemy imprezę. Warto w takich samych kolorach uszyć bądź zakupić suknie dla druhen,

sala weselna

Autor: Chauchi – It’s My Life
Źródło: http://www.flickr.com

przyozdobić auto i kościół, jak również zrobić zaproszenia. Latem i na wiosnę sprawdzą się wszystkie radosne barwy, zimą możemy nieco stonować, aby kolorystyka weselna współgrała z zimowym klimatem.

Dekoracje musimy też zharmonizować z innymi ozdobami ślubnymi, by nie okazało się, iż samochód jest z zupełnie innej bajki. Można np. zastosować te same kwiaty bądź ten sam kolor wstążek, a wszystko będzie stanowić spójną całość. Warto jest dbać o takie szczegóły, gdyż, gdy później będziemy oglądać zdjęcia, możemy żałować, że nie zrobiliśmy czegoś inaczej i nie przyłożyliśmy do dodatków większej wagi.

Przed tym jak będziemy dekorować samochód, upewnijmy się, że jest czysty. Nie każdy bowiem wynajmuje auto w profesjonalnej firmie- niektórzy decydują się na samochód pożyczony od przyjaciela bądź znajomego, ponieważ ma ładne auto i możemy je mieć za darmo lub za jakąś mniejszą opłatą. Koszty na wesele są tak duże, iż warto jest pomyśleć o niewielkich oszczędnościach, jeżeli tylko mamy taką możliwość.