Spis najpopularniejszych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, co interesującego tam można zwiedzić.

Wrocław to jedno z najludniejszych miast w naszym kraju, w chwili obecnej zamieszkuje tam ponad 600 tysięcy mieszkańców. Jest również niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym, corocznie przybywa do niego kilka milionów turystów, co jest jednym z najlepszych wyników wśród znanych miast.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław zbiera bardzo pochlebne recenzje wśród odwiedzających go osób, przyjeżdżający doceniają nie tylko przepiękne atrakcje i zabytki, lecz również bazę kwater i smaczne jedzenie. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Wrocławia, znaną w całej Polsce i zagranicą, jest ogród zoologiczny.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej wiadomości na prezentowany temat, to zerknij na opublikowany tutaj (http://styro-papa.pl/pl/styropapa/) post a odnajdziesz pokrewne ciekawe informacje.

Ogród ten jest największą placówką o takim charakterze, zajmuje powierzchnię 33 hektarów i mieszka w nim ponad 5 tysięcy różnych zwierząt. Jest również ogrodem najstarszym, gdyż jego początki sięgają roku 1865. W poprzednim roku w części ogrodu została otworzona kolejna z atrakcji, która przyciąga wiele tysięcy turystów, czyli Afrykarium. Jest to olbrzymi pawilon z paroma basenami, które zamieszkują wodni mieszkańcy różnych części afrykańskich wód.

Atrakcje Wrocławia to także przepiękne, sięgające swoją historią średniowiecza zabytki. Rynek wrocławski bez przerwy tętni życiem, a w pięknie wyremontowanych budynkach działają liczne restauracje i kluby. Główną część rynku to wrocławski Ratusz, jest to jedna z najładniejszych budynków o takim charakterze w kraju. We wnętrzu Ratusza funkcjonuje jeden z oddziałów Muzeum Miejskiego i najstarsza europejska restauracja. Więcej tutaj: znajdziesz tutaj: ekotur.wroclaw.pl.

Odwiedzając Wrocław nie można pominąć także oglądnięcia Panoramy Racławickiej, koniecznym miejscem wycieczek jest także Ostrów Tumski. Z kolei z nowoczesnych atrakcji wymienić trzeba Sky Tower, największy obecnie budynek biurowy w Polsce, o wysokości 212 metrów. Na 49 piętrze otworzono taras widokowy, który jest codziennie oblegany przez turystów. Widok z tego tarasu jest wspaniały, dziwić się więc nie ma czemu, że ustawiają się tam kolejki. Z ciekawych atrakcji Wrocławia można jeszcze wymienić Ogród Japoński koło Hali Stulecia, Krainę Miniatur no i rzecz jasna słynne wrocławskie krasnale, będące obecnie symbolem tego miasta.