Dlaczego warto na urlop wybrać się w polskie góry?

Tylko się obejrzymy, a lada dzień przyjdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten zbliżający się czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. jak najbardziej, można pokusić się o zwiedzanie obcych państw, lecz cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – skłaniamy do pozostania w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Dziś, autostrady doprowadzą nas do wszelakich miejsc w kraju. Cały czas powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.

Do odwiedzin polskich zakątków zachęcić nas również mogą niewygórowane ceny. Polska jednak ciągle wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.
góry w Polsce

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może czas coś zmienić w naszym życiu, zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, tłumach na plaży i zdecydować się na piękne polskie góry , Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, lecz jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba. Zapierające dech w piersiach widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, służący większości osób klimat, ale także niezwykła atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to recepta na udany wypoczynek – Bieszczady i agroturystyka.

Wielkie wrażenie sprawia na nas obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest gorąco i świeci słońce. Bystre ruczaje nakłaniają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to przede wszystkim obcowanie z naturą.
polskie góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiedzając różne zakątki kraju zazwyczaj mamy ochotę by skosztować czegoś nowego, a domowe obiadki zamieniamy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej kwestii, posiada zbliżone informacje na to ciekawe zagadnienie – sprawdź tu.

Namawiamy więc aby już teraz zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy też w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a ujrzymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy właściwą.