Poszukujesz kondycji? Wsiądź na rower!

Jazda na rowerze posiada bardzo wiele pozytywnych aspektów. Może być to dobry wybór dla osób odchudzających się, jak i dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie, ulepszyć kondycję, lub po prostu relaksujących się w czasie odpoczynku. Rower pasuje doskonale jako środek komunikacji, bezproblemowo zamieniając samochód i tramwaj. Bez problemu dojedziemy nim do pracy czy szkoły, co więcej omijając korki oraz inne przeszkody na drodze, zarazem czynnie włączymy się w ochronę środowiska. Warto więc zastanowić się czy rowery miejskie to nie dobre rozwiązanie w temacie dojazdów do pracy.

jazda na rowerze przez miasto

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy nie mamy jeszcze sprzętu, który nas satysfakcjonuje, watro o radę zapytać fachowca, by dowiedzieć się czy odpowiedni jest Kross Evado 4.0, czy wybrać na przykład rower (samoobsługowa stacja naprawy rowerów ibombo) szosowy lub miejski.

By złapać formę

Gdy odchudzamy się należy uprawiać jakiś sport, ponieważ efekty są wtedy dużo bardziej widoczne, a gdy widzimy rezultaty mamy większą motywacje. Aby tak się stało, tylko diety to za mało- trzeba uprawiać jakiś sport. Gdy odwiedzimy sklep rowerowy może okazać się, że bicykl jest najlepszą opcją, gdyż nie obciąża stawów, jak na przykład bieganie i nie jest tak kosztowny, jak karnet na siłownię. Wycieczka całą rodziną także nie sprawia problemu, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się w foteliki rowerowe, aby wybrać się na przejażdżkę z najbliższymi.

Rowerowa moda

jazda rowerem po lesie

Autor: Wendy Soucie
Źródło: http://www.flickr.com

Przy dłuższych trasach warto przemyśleć co powinno się włożyć, by jazda była efektywna i nie stała się męcząca. Odzież rowerowa dostępna w sklepie cechuje się dużą różnorodnością —sklep sportowy z odzieżą—, więc każdy bez problemu będzie mógł zaopatrzyć się w coś odpowiedniego. Szybkoschnąca, ochraniająca przed wiatrem i często nieprzemakalna garderoba może stać się nieodzowna podczas długich tras. Jednak każdy rowerzysta powinien pamiętać, że podstawą jest kask. Kolejną zaletą tego środka komunikacji jest to, że części rowerowe są stosunkowo tanie i łatwe w zdobyciu, więc nawet kiedy nasz sprzęt ulegnie uszkodzeniu, naprawa nie powinna sprawić nam problemu.