Olimpiada dla programistów – wielkie nagrody

Jeżeli interesujesz się programowaniem, oraz posiadasz tym zakresie aktualnie pewne doświadczenie, lecz chciałbyś sprawdzić swe umiejętności w warunkach rywalizacji, to wzięcie udziału w Hackathonie jest twym celem. Zaintrygowanych zachęcamy do dalszej lektury artykułu.

szkoły

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Hackathon jest swoistym odpowiednikiem olimpiady sportowej, ale dla osób interesujących się programowaniem, a nie sportami. Żeby otrzymać miejsce na tym dość prestiżowym wydarzeniu, trzeba spełnić uprzednio parę formalności. Na początek, trzeba wysłać swoje „portfolio” z dotychczasowymi dokonaniami. Jeśli przejdziemy ten etap, czeka na nas zaprojektowanie płynnie działającego programu, jaki komisja dobierze według twych dotychczasowych dokonań. Na stworzenie programu masz 2 do 3 tygodni. Jeżeli komisja potwierdzi prawidłowe funkcjonowanie programu, w tym momencie uzyskasz pełnoprawny kod, który pozwoli ci brać udział w Hackathonie. Wszystko wykonuje się przez Internet, czekać na ciebie będą wyzwania online – sprawdź wyzwania online. W sumie będzie ich dwanaście i każde sprawdzi inne umiejętności. Na początek czeka cię napisanie programu dla plotera, później, jeśli ukończysz pierwszy poziom, będziesz musiał napisać aplikację obsługującą klientów sklepu internetowego. Każde kolejne wyzwanie jest coraz bardziej złożone, a wszystko to, żeby wyłonić tylko trzy osoby.

Zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie temat? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – więcej przeczytasz w linku (http://www.lodykuli.pl/lody-naturalne/).

Najlepsi informatycy (zobacz najlepszych informatyków) dostaną niesamowite nagrody. Na laureata czeka roczny staż w głównej siedzibie firmy Athlon, dwuletnia licencja na wybrany przez zwycięzcę program do programowania. Dla osoby, która zajmie drugie miejsce zarezerwowany jest półroczny staż w Intel Polska i ultrabook z najnowszym procesorem od powyższej firmy. Dla trzeciego finalisty jest „tylko” ultrabook od firmy Lenovo i zaproszenie na szkolenie w programowaniu w wybranym przez zawodnika programie od Intel Polska. Wyzwania naprawdę nie są łatwe i trzeba posiadać przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na polu programowania.

Jak widzicie warto wziąć udział w Hackathonie.

Pozostali uczestnicy otrzyma zaproszenie na następne zawody i bezpłatny roczny pakiet antywirusowy od firmy Avast. Dlatego zabierz się czym prędzej za naukę programowania, by przed najbliższym Hackathonem (kliknij) być gotowym do współzawodnictwa.