Kosmetologia jest głównie nauką o zdrowiu i pielęgnowaniu urody

Kosmetologia okazuje się być jedną z specjalizacji medycyny. Podstawowym spektrum jej działania jest skóra, owłosienie, paznokcie. Ta dyscyplina wiedzy jest mocno związana z dermatologią.

zabawki niemowlaka

Autor: Raoul Snyman
Źródło: http://www.flickr.com
Obejmuje bowiem kosmetykę skóry chorobowo odmienionej i tej zdrowej.
Oprócz praktyki, kosmetologia zajmuje się także obszerną wiedzę teoretyczną. Wiedza którą poznają studenci jest z dziedziny chemii kosmetycznej, składników i substancji będących składnikami kosmetyków. Jest dziedziną która upowszechnia się coraz intensywniej. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, iż dokładnie teraz zauważyć można najbardziej widoczny ekspansję kosmetologii. Stąd też zapotrzebowanie na znakomicie wykwalifikowanych pracowników. Coraz więcej uczelni oferuje taki kierunek nauki. Powstają także kolejne uczelnie o takim profilu. Kierunek kosmetologia staje się dzisiaj bardziej poszukiwana niż większość wydziałów, które jeszcze kilka lat temu były bardzo oblegane przez maturzystów. Kosmetologiem jest osoba która zakończyła studia wyższe. Studia te trwają do 3, 5 roku, zależy to od metody studiowania i kończą się posiadaniem tytułu licencjata. Ci najbardziej wytrwali, poszerzają swoje wykształcenie o dyplom magistra kształcąc się na kierunkach ściśle powiązanych z kosmetologią – kosmetologia – kierunek.

Chyba największym plusem przy wybieraniu takiego kierunku studiów okazuje się jego aktualność i popularność na rynku zatrudnienia. Co potwierdzają sami studenci. Studia te zapewniają uzyskanie realnej wiedzy o recepturze i działaniu kosmetyków.

Absolwenci kierunku potrafią samodzielnie wykonać określony zabieg. Rzecz jasna jest to kierunek rozwijający się, przyszłościowy, popularny, dający perspektywy zatrudnienia w wielu firmach kosmetycznych lub na otworzenie własnego salonu