Kim są „krokodylki” i jakie są formy radiokomunikacji?

Istnieje wiele sposobów na porozumiewanie się na większe albo mniejsze odległości. W tym celu można by wykorzystać nie tylko telefony stacjonarne czy komórkowe, lecz także różnorodnego typu radiostacje.

Mogłyby być one wykorzystywane przez osoby prywatne, firmy czy służby mundurowe, przy czym dostęp do wykorzystywanych przez nie częstotliwości jest zabroniony.
Najbardziej popularnymi urządzeniami obecnymi w sprzedaży są radia CB. Pozwalają one cywilom na komunikację drogą radiową bez potrzeby uzyskiwania specjalnych zezwoleń. Radia CB są zazwyczaj stosowane przez kierowców samochodów osobowych albo ciężarowych. Co interesujące, kierowcy stworzyli nawet swoją gwarę, dzięki czemu mają oni możliwość m.in. w łatwy sposób odróżniać osoby z krótszym albo dłuższym stażem.

Jeżeli prezentowany w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, ponieważ na pewno warto zobaczyć także (http://serwiskluczy.pl/wymiana-obudowy) też inny analogiczny tekst.

Przykładem mogłyby być „krokodyle”, zatem przedstawiciele ITD. Na analogicznej zasadzie działają także radiotelefony mobilne PMR, które są idealne do prowadzenia rozmów w promieniu do 1 kilometra. Są często stosowane przez firmy telekomunikacyjne do prowadzenia rozmów przy czynnościach dotyczących montowania okablowania pomiędzy różnymi pomieszczeniami, budynkami czy też operatorem dźwigu.

W pełni zautomatyzowany system grzejny Thermalint firmy Thermaflex

Autor: Thermaflex
Źródło: Thermaflex
Sprzęt do druku
Poza tym funkcjonuje radiokomunikacja amatorska, czyli przeprowadzanie rozmów na pasmach, do których dostęp wymaga licencji. Osoby, które komunikują się za pomocą tego typu urządzeń określa się kolokwialnie jako „krótkofalowcy”. Mogą oni stosować znacznie większą liczbę pasm niż użytkownicy radia CB.

Należy wspomnieć jeszcze o odmiennym sposobie, którym jest radiokomunikacja specjalistyczna. Nie mają prawa zaistnieć w niej jakiekolwiek niedociągnięcia. Z tego typu formy korzystają m.in. takie służby jak policja czy straż pożarna.